| jolie_3446 a întrebat:

Cu ce haine elegante ma pot imbraca avand in vedere ca nu prea port tocuri? Unele lucruri nu arata bine decat cu tocuri (de ex. fustele cu talia inalta).

Răspuns Câştigător
| retrogrobian a răspuns:

Poti fi foarte eleganta si intr-o tinuta androgina - mie imi plac combinatiile retro: pantaloni tigareta sau poate cu talie inalta si pense, asortati cu bluze diafane si feminine, cu jazz shoes(http://picasaweb.google.com/Coca.Zaboloteanu/Pantofi#5179177818821200866).
Si sa stii ca eleganta nu consta in tocuri, ci in... bun simt :)
Adica poti sa fii eleganta si purtand croieli simple, dar din materiale de calitate si deosebite, care se potrivesc intre ele si la ocazia cu care le porti.
Iti recomand sa te uiti pe bloguri de street wear (de ex., http://www.thesartorialist.blogspot.com/ sau blogul dianei bobar pe la noi) ca sa vezi ca eleganta nu inseamna doar satin, tocuri si machiaj glam.
Sper ca ti-am fost de folos! :*

5 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Iti recomand sa porti cizmulite din piele intoarsa, un pic mai sus de glezne, in combinatie cu o fusta pana la genunchi, conica, o camasuta mai larguta si o curea in talie. Acum depinde mult de corpul tau, daca esti inalta si slaba te-ar prinde foarte bine aceasta tinuta, daca esti mignona si un pic plinuta, ti-as recomanda balerini, pantaloni pana, cu talie inalta, bluza care sa iti acopere un pic fundul si o jacheta eleganta. Poarta accesorii, care sa atraga atentia asupra lor si nu asupra tocurilor. Dar eu iti recomand sa incerci sa porti si tocuri, nu de 10 dar de 5, sau chiar si cu platforma, te vei simti foarte bine in ele, incearca!

pupimik
| pupimik a răspuns:

In loc de pantofi cu toc incearca platformele sunt mult mai comodebatting eyelashes
Poti incerca si balerini de lac negri.Arata foarte bine si sunt si plati. Daca ii combini cu o fusta si o camasa...va arata ca lumea.
Foarte dragute sunt si rochitele...romantice...fara bretele pe care pe poti purta tot cu balerini sau platforme si arata chiar elegant

| LuS[z] a răspuns:

Poti incerca costumuri sau poti purta sacouri pe care le poti purta cu jeans si pantofi. e cea mai casual tinuta.sau poti incerca bluzele sau puloverele mai lungi-tip rochie.sa stii ca multe dintre tinutele care poate tie ti se par ca nu sunt elegante daca le asortezi cum trebuie vei obtine outfituri cool si in acelasi timp elegante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ca vine primavara poti asorta balerinii la tinutele elegante (ex: http://www.papucei.ro/balerini/ ) si daca vei face o vizita prin magazine vei vedea ca gasesti pantofi eleganti fara toc foarte frumosi. Mai sunt cizmulitele cu putin toc sau talpa ortopedica care merg de minune cu fustite sau pantaloni 3sferturi; Chiar daca nu porti tocuri le poti incerca pe cele joase; chiar si un pic de toc poate schimba tinuta, piciorul se vede altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de botinele scurte cu marginea de sus "dantelata" ce zici? arata boho asa...big grin