| dana76 a întrebat:

Cu ce merge sa port o fusta bleumarin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la culorile potrivite, acestea ar putea fi: alb, bej, albastru deschis, rosu, portocaliu, galben. Fiind o culoare rece, ar trebui sa porti culori calde, sau tot o culoare rece combinata cu una sau doua culori calde. Daca fusta este bleumarin uni, poti purta si bluze sau pulovere cu imprimeuri de 2-3 culori maxim. Daca insa fusta are irizatii sau pete mici de alta culoare, trebuie neaparat sa porti ce va uni.

4 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

Bleumarinul si albastrul sunt mai pretentioase. Pentru a le da stralucire si a nu parea «de birou», le poti asorta cu alb si rosu (pentru un look de vara, marinaresc), cu violet, visiniu, bej foarte deschis, verde salvie, roz deschis sau roz inchis ciclam, mov liliachiu, verde smarald si verde jad, turcoaz.

| NoName_9903 a răspuns:

Poti merge pe varianta "marinar" si sa asortezi la fusta bleumarin o bluza cu dungi alb/bleumarin, eventual cu accesorii rosii. Daca vrei o combinate eleganta poarta o bluza bej "nude" si bijuterii intr-o culoare puternica. Atentie la ciorapi si pantofi, evita pe cat posibil culoarea neagra combinata cu bleumarin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu ne zici modelul sau materialul, pot sa iti zic doar culorile cu care s-ar potrivi: alb (arata impecabil, dar poate fi o combinatie prea formala si sobra), crem (combinatie dulce, retro, avantajeaza cam toate tipurile de ten), "culorile naturii" - maron, verde inchis, oranj, kaki (combinatie sobra, dar usor de asortat), negru si alb (combinatie "smart", cred ca cea mai tare si mai usor de realizat).

| CristinaAnAAAA a răspuns:

Pai depinde de material, model si lungime. Daca e subtire, cloche, merge la balerini rosii si o bluza rosie sau ceva vioi… Daca e un material pretentios (tafta, cifon, matase, organza), captusita, merge cu o pereche de ciorapi negri si pantofi cu toc, clasici sau "jazz shoes". Daca e groasa, de stofa, merge la absolut orice, cu conditia sa se potriveasca culoarea si texturile intre ele.