| Villy0po a întrebat:

Cu ce(metode naturiste) imi pot deschide culoarea parului? am incercat metoda cu ceai de musetel da' nu da cine stie ce rezultate. aproape deloc. ceva mai eficient? funda (am parul saten inchis)

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @xxaxx! Ceaiul de muşeţel dă strălucire părului blond, nu are cum să-l deschidă când părul tău e şaten închis.
Unii spun că zeama de lămâie ajută- dar nu prea cred. După ce iţi speli părul poţi aplica la clătire un pahar de apă amestecată cu sucul de la o lămâie.
Sau, o altă metodă, simplă, dar deloc naturală, este să pui o lingură de apă oxigenată în ultima apă cu care te clăteşti pe păr.
O zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cu apă și săpun.

| MMihai a răspuns:

Apa din orașe are clor și clorul are o acțiune oarecum decolorantă asupra părului.

| MMihai a răspuns:

Nu am înțeles, de ce nu îți convine, culoarea actuală a părului tău natural!
Cred că te preocupă prostii, în lipsa unor preocupări serioase!
Dacă vei avea părul de o culoare mai deschisă vei fi alta?
Nu.
Atunci de ce te gândești la prostii?