| JustLauren a întrebat:

Cu ce pasta de dinti trebuie sa ma spal ca sa mi se albeasca dinti cat de cat?(scuze pentru greselile gramaticalebig grinbig grin)

12 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Pearl Dropshappy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! colgate dar orice pasta merge sa te speli ti se albesc doar daca te speli vreo 3 luni in fiecare seara si diniaeta daca te speli 1 saptamana nu ti fac albi draguta daca dinti sunt de natura galbeni nu poti sa ti faci albi numai cu un fel de crema speciala pentru albirea dintilor.pa, pa

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Colgate e cea mai buna si dupa o spalare mica pe dinti ti se albesc putin :X

| kitty_9527 a răspuns:

Cred ca cea mai buna pasta este TotalCristal
app...ca sa ai dinti cu adevarat albi pune si pe ea(sau oricare alta) dicarbonat

| imiplacemov a răspuns:

Pearl drops hollywood smile big grinlove struck

| alisha19 a răspuns:

Bunica mea folosea la concursurile de miss cand era tanara putin bicarbonat.Nu mint.Serios.Incearca macar.

| Elmma9 a răspuns:

Poti incerca holiwood smile sau cum se scrie si in 3sap ti-SE VOR ALBI putin DINTI! dar garantez ca o sa se observe

| perla a răspuns:

Eu ma spal cu mentadent whait, si o data la 2 zile cu o pasta anumit care albeste dintii se gaseste numai in farmacie, dar daca consumi cafea, vin rosu sau fumezi raman patati nu se mai albesc oricat ai vrea!

| giulia_8691 a răspuns:

Foloseste bicarbonat.stiu ca o romanca a castigat un concurs de ``cei mai frumosi dinti `` ea folosea bicarbonat pentru ai mentine albi >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Direct la dentist.stii cum ti face? alb imaculat. dintii nu se albesc. daca nu fumezi si totusi ai nuanta mai inchisa decat la alti poti sa te dai peste cap. e ca parul din cap.esti blonda, nicidata nu o sa iti creasca roscat, decat cu vopsea, respectiv doar la dentist iti schimbi culoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu este Colgate! Iar pentru. cari, este buna pasta de dinti parodontax.winking ( Scuze ca nu am pus caciulitele la unele litere, dar nu imi mergea PC-ul in limba romana )

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute