| Gabriello02 a întrebat:

Mi-am luat pasta de albit dinti Colgate Max White si am si bicarbonat, ca sa se albeasca trebuie sa ma spal in fiecre zi cu pasta de albit si cu bicarbonat sau doar de cateva ori pe saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut!
Chiar daca e Colgate Max White tot trebuie sa te speli de 2 ori pe zi.
Normal este recomandat de 3 ori pe zi(dar nu toata lumea are timp)
Pasta aia de dinti nu e o magie. Exista si Colgate cu bicarbonat daca vrei.
Oricum dintii cu cat ii speli mai des cu atat se albesc mai bine.
Pentru asta mai poti folosi
sare sau bicarbonat pentru gatit.Pui pe periuta si freci dintii(de cate ori pe saptamana vrei)
Insa pasta de dinti trebuie sa o folosesti in fiecare zi.