| Renykes a întrebat:

Culoarea parului?

http://images6.fanpop.com/......3-1600.jpg

http://patisallves.files.wordpress.com/......013-01.jpg

merg astazi sa cumpar vopsea, L'Oreal ar fi cea mai buna nu? sa-mi ziceti si mie tonul, numele culorii please :o3

Banuiesc ca cele 2 nu sunt diferite ci reflexia / lumina creeaza impresia ca sunt diferite, sau sunt chiar diferite? multumesc mult va raman dator pentru un raspuns cat mai rapid si concret! mentionez ca sunt decolorat si sunt foarte multumit de culoare e un blond mai ciudatel

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Http://www.cerecomand.ro/wp-content/uploads/2009/07/300.jpg
In orice caz sa fie blond cenusiu daca vrei culoare ca a lui Justin.

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Mersi mereu m-ai ajutat si pe contul celalallt da de unde iau superior preference? ma duc la real?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Gasesti in orice supermarket, dar sunt mai multe game de vopsea L oreal. Oricare este buna, dar orienteaza-te spre blond mediu cenusiu.

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Blond mediu cenusiu? sunt baiat nu ma descurc, blond cenusiu poate gasesc, dar blond mediu cenusiu, ce inseamna mediu? o sa scrie asta pe cutie? pana acum am vazut doar Blond mediu nu si cenusiu laughing, a da apropo am uitat sa-ti zic m-am uitat acum in oglinda culoarea mea, acum dupa ce m-am decolorat : blond cu nuante de portocaliu, nu e foarte foarte portocaliu mai repede roscat. nu stiu imi va iesii nu happy?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Pai nu o sa scrie blond mediu cenusiu laughing iei blond mediu dar sa aiba nuante reci, adica te uiti si tu la culoare sa fie spre maro nu spre portocaliu daca inteleg i ce vreau sa spun. Daca iti iei un blond cu nuante calde si il pui peste blondul tau portocaliu-roscat va iesi un roscat mai urat.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Deci pe cutie sa nu fie culoarea asta spre portocaliu
http://1.bp.blogspot.com/......600/eu.jpg
sa fie culoarea asta
http://www.divisima.ro/files/medium/da5e0fd94fcd70ecd45ab9e82ba7971f.jpg
Apoi ai noroc daca va iesi un blond frumos, probabil ca al lui Justin...dar ia-ti si un sampon violet ca sa mai corectezi dupa nuanta
http://2.bp.blogspot.com/......eflex.jpeg

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Gata gata am inteeleesss big hug thx :*

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Cu placere :* sper sa-ti iasa ce vrei.

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Scuze ca te deranjez iar, sa fie prea deschis asta daca gasesc?
http://www.lorealparis.ro/......lande.aspx

app daca nu gasesc de la l'oreal mai e vreo alta firma cu rezultate la fel de bune sau chiar mai bune? :D oricum sa nu fie peste 50 de lei cutia ca na stii ce zic

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

E buna nuanta aia, chiar ar fi bine daca ai gasi si mai deschis putin...
Sunt o multime de alte firme bune, eu folosesc garnier, dar poti sa alegi si palette.

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Uite ce-am gasit http://www.lorealparis.ro/......r-Pur.aspx
nu e blond, e saten deschis dar cred ca e bun

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Mai bine incearca un blond mediu sau inchis...

| Renykes explică (pentru Bondarel99):

Cu vopseaua am lamurit, acum cu samponul ala silver reflex, in ce caz o sa-l aplic? si ce face?

| Renykes explică (pentru Renykes):

A da, il folosesc dupa sau inainte de vopsire pe parul decolorat ( ACUM )

| Bondarel99 a răspuns (pentru Renykes):

Il folosesti la fiecare spalare, pui mai mult ca sa se nuanteze parul si sa nu mai arate portocaliu.