| alessiab a întrebat:

Cum ajung de la roscat la blond si ce e bine sa folosesc fara a. mi deteriora parul?

Răspuns Câştigător
| 1985 a răspuns:

Poti sa il aduci spre blond treptat, cu suvite.Alta solutie ar fi decapajul, care nu distruge parul atat de mult ca si decolorarea, daca este facut de cineva cu experienta. apoi, pentru intretinere iti recomand o masca cu placenta, care este foarte buna pentru regenerarea parului vopsit sau decolorat.

4 răspunsuri:
| adika a răspuns:

Eu iti recomand sa faci masti de ulei de masline cu lamaie - mai exact: 4 linguri de ulei de masline cu sucul de la o jumatate de lamaie - maestecate bine si se aplica la radacina firului de par. Se lasa 30 min si apoi se spala bine cu sampon. Iti recomand un sampon bun cel de la Favisan - sampon antiseboreic, il gasesti la Plafar.

| goruna a răspuns:

Eu am auzit ca taninul din cojile de nuca iti coloreaza parul in negru.
din roscat in blod... cred ca numai apa oxigenata e leacul big grin

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Baga-ti capul in Wc si o sa ai o nuanta mai satena...

| VladRO a răspuns:

Cu vopsea sau cu coji de nuca verzi... am auzit ca ajuta happy sa iti faci parul blond happy