| emotivegirl a întrebat:

Cum aplic genele false si cum le scot dupa aia?

2 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Genele false se aplica cu ajutorul unui lipici special [ daca nu sunt ele deja date cu lipici...]

De scos le scoti cam greu, trebuie sa te speli pe fata cu apa calduta spre fierbinte, mai exista si alte moduri dar risti sa-ti pierzi genele tale naturale.

In locul tau nu mi-as pune gene false, decat sa`mi asum anumite riscuri. Mai bine foloseste un rimel pentru marirea genelor

| Lyaaa a răspuns:

Salut. Depinde ce fel de gene false ti-ai cumparat, pentru ca se pot cumpara dintr-o bucata sau din mai multe bucati. Trebuie sa-ti cumperi un lipici special(daca nu ti-au dat impreuna cu gene).Daca vrei neaparat acasa sa le aplici foloseste ceva subtie(Ex scobitoare) ca sa le pozitionezi. Cu dezlipitul e destul de greu, am patit si eu de revelion(mi-am smuls jumate din gene happy au crecut la loc).Este diluant special e cel mai sigur, sau tamponezi cu apa calda pana se dezlipeste. Dureaza, dar cu rabdare... oricum mai bine asa decat sa ti le smulgi pe ale tale. Succes.