| mariacazcu a întrebat:

Cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi de scoala mentinez doua lucruri :
1.Intru in clasa a 7-a
SI
2.Am decis sa ma imbrac intr-o camasa cu niste blugi si niste pantofi (incaltaminte)neagra
CE PARERE AVETI SI VREAU SA IMI DATINISTE SFATURI MAI COOL.CEL MAI COOL RASPUNS PRIMESTE FUNDA

Răspuns Câştigător
| 03Didy03C a răspuns:

Nu e pentru tine, ci pentru toate fetele care cred ca prima zi de scoala e parada de moda.
Eu sunt pasionata de moda, dar totusi, in prima zi de scoala cu rochie scurta si nu stiu ce coafura, e jalnic. (Nu era pentru tine, repet)
2. Pai, nu stiu la ce te referi prin sfaturi cool, dar iti dau cateva idei creative, nu doar pentru prima zi de scoala.
-Pantaloni cu talie inalta, negrii, cu o bluzita cu maneca lunga, gri si mai larguta putin si in picioare bocanci\botine\cizme negre.
2. E ok tinuta care ai zis-o, depinde de camasa, daca e alba e prea sec. Stilul camasilor in carouri cu rosu si alb ar fi perfect + jeansi + tenisi!
3. Colanti negri, maieu simplu, pe deasupra aceeasi camasa rosie (daca o ai) si o sapca si tenisi\adidasi.
4. Jeansi Boyfriend+ Bluza\maieu mai scurtut, nu lung, ca asa apari ca un bosechetar laughing + Tenisi.
+ OOTD girly:
Dres subtirel, Fustita neagra, dar nu mulata, mai vaporoasa, pana in genunchi, bluza gri de la inceput si balerini sau sandale. Preferabil balerini. happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, e ok cum ai zis.

| Krixxus a răspuns:

Esti ok asa

| AndreeaM1 a răspuns:

O fusta scurta si eventual un maieu decoltat. laughing))))
Evident ca in blugi sau o fusta neagra si camasa in blugi/camasa; daca porti fusta, ia-ti pantofi. La blugi pantofi sau tenisi, adidasi.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Eu ma imbrac cu o camasa albasta o pereche de colanti negri, oricum e bine si cum ai zis tu.

| TiNa0000007532 a răspuns:

Si eu am 13 ani. Pentru inceperea noului an scolar am decis sa adopt un stil elegant dar lejer, ceva gen blugi stramti cu modele, taieturi, etc si un tricou alb, larg dar la niveluri bustului arata foarte bine si ca incaltaminte niste tenisi ortopedici eventual orice fel de tenisi sau niste pantofi lacuiti, iar parul mi-l voi impleti coada de peste intr-o parte, avand si breton pe o parte va arata super.