| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea avea fata fina si curata, dar fara creme ceva naturist ce as putea folosi?

Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Salut Geo tot ce trebuie sa stii consta in alimentatie,in primul rand trebuie sa renunti la urmatoarele alimente:
dulciuri, mezelurilor, chipsurilor,fast=food,preparate din carne prajeli e timpul sa renunti la ele. Dupa acea trebuie sa faci o cura de detoxifiere daca rezisti si ai vointa dar, eu cred ca ai si o sa resusesti si apoi mastile cu pudra de argila si spalarea fetei cu un gel exfoliant, o crema adecvata tenului cu probleme, toate vor ajuta la curatirea tenulu in timp si rabdare.O zi buna si sanatate din plin.

7 răspunsuri:
| Deiiu26 a răspuns:

Dimineata spalate pe fata cu apa sau pe langa asta poti folosi si un gel pentru spalat, iti recomand gelul spumant purificator ''Ivapur'', Ivathern. Apoi dupa ce te-ai spalat pe fata trebuie sa cureti tenul in profunzime cu ajutorul unu gel de curatare, foarte bun este gelul de curatare purifiant NIVEA visage young. Seara poti face o infuzie cu flori de musetel sau lamaie. Incalzesti apa apoi o torni intr-un bol in care ai taiat cateva feli de lamaie (sau pliculete cu musetel), stai deasupra bolului cu un prosop in cap timp de 10-15 apoi te speli pe fata cu apa rece dupa care iti poti stropi tenul cu apa calduta pentru o tenta rozalie. AI GRIJA, NU AMESTECA MUSETELUL CU LAMAIA. sper ca te-am ajuta.

| iushsm a răspuns:

Poti sa te speli dimineata si seara cu apa si sapun. Daca nu merge, te poti duce la farmacie si sa cumperi Apa Termala.Te ajuta mult, am avut si eu probleme de genul acesta.Bafta :*

| anonimgl a răspuns:

Stai cu capul acoperit sub ceai de musetel seara inainte de culcare.Eu am reusit sa mai scap de punctele negre si cosuri.

| djalexandrual a răspuns:

Cu crema de c astraveti... incearca sa storci castravetii cu un blender sau cu ceva... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mestionez ca am folosit crema seba med, spirulina demachiant doina, masca de fata cu cartoffi si tot degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit si crema seba med si spirulin si demachiant doina si mastii de fata dar nici un efect ce as putea folosi dar natural?

| DyAnA_6324 a răspuns:

Curata tenul in fiecare seara cu o felie de lamaie
Dupa 15-20 de minute te speli pe fata cu apa calduta

Uite cateva site-uri folositoare
http://www.taifasuri.ro/......cneei.html