| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea descarca jocuri pe telefon?

4 răspunsuri:
| TicTac90 a răspuns:

Salut. Tre sa scrii pe google numele jocului urmat de: „.jar" (exemplu: gta.jar). Il descarci si dupa aia trebuie sa instalezi driverul telefonului. Driverul e CD ala mic din cutia telefonului. Instalezi drivelrul si conctezi telefonul la calculator. Intri pe driver si trebuie sa gasesti „Java Aplication". Dai acolo si o sa-ti apara o fereastra pentru a cauta jocul. Cautal un de l-ai dercarcat si dai dublu clickpe pe el dupa aia astepti 2 minute si deconectezi telefonul.Inchizi telefonul si il deschizi Dupa aia cauti jocul pe telefon si il instalezi.

| Gumbble a răspuns:

Simplu: intri pe magazin play, faci cont pe google cea ce e simplu. Dupa ce ai facut cont intri pe magazin play, si cauti jocul dai descarca si instaleaza iar apoi PLAY!

| anonim_3193 a răspuns:

Daca ai android si net pe tel intri pe market la aplicatii gratis si ai o multime de jocuriiii... daca n-ai net intri pe cal la jocuti android free le descarci si apoi le bagi in tel si le instalezi(asa am facut eu)

| LeOnArD3 a răspuns:

Poi 1 la mana nu e greu cauti pe net jouri telefon si descarci
1.) iti va aparea niste fisiere fara img
2.) le bagi in tel intr-un folder (... )
3.)le instralezi in telefon!
Cam atat
Funda? happy