| SilentRain a întrebat:

Cum as putea grabi regenerarea parului?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Folosind uleiul de ricin/cocos, de vreo 2 ori pe saptamana si desigur o alimentatie sanatoasa. + o vacanta.

| Drimmero a răspuns:

Combate stresul, la tine e de la stres, mai ales ca iti pica de peste tot, asta inseamna ca e temporar si se va regenera dupa ce scapi de perioada stresanta, ajuta-l prin alimentatie, ca din interior pleaca regenerarea, o stare buna, fara stres + alimentatie bazata pe fructe, legune, proteina animala, in asa fel vei lua vitaminele necesare si substantele nutritive, proteintele ajuta la intarirea firului si la regenerare. Mai intai du-te la medic sa se stabileasca sigur cauza, insa nu cred ca e genetic la tine iar caderea din cauza stresului e mereu temporara, parul indesandu-se dupa perioada asta.

| Dddonkey a răspuns:

Esti vegana?

| Dismally a răspuns:

Este un fel de perie cu niste ace pentru scalp, am auzit ca este eficienta.

| lamasanustefan a răspuns:

Cred că este un șampon special, dar am uitat cum se numește

| gdsjdpUAS a răspuns:

Ia forcapil, dar cel exact pentru pari nu cel pentru par și unghii... pe mine m-a ajutat mult... uleiul de ricin nu abdat roade la mine in schimb pentru un scalp sănătos și par sănătos am încercat apa de orez, eu personal am văzut diferența. Încearcă nu ai nimic de pierdut