| chiarnustiucenumeasputeasapunayy a întrebat:

Cum as putea sa continui un dread (din parul meu) cu lana sau extensii? Cum fac legatura dintre cele doua ca dreadul sa fie mai lung?

1 răspuns:
| AlexCristi97 a răspuns:

Cu extensie de par, il faci dread, desfaci capatul dread-ului tau, lasi un capat de la dreadul-extensie neterminat (vreo 5 cm si tot vreo 5 si din cel din cap), le suprapui si le faci cu croseta ca si cum ar fi par normal. E foarte usor de facut daca stii sa faci dread, e greu de explicat procesul.