| darkvalentine a întrebat:

Cum as putea sa maschez nasul (mare) prin machiaj? Funda pentru cel mai bun tip!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- pentru un nas lung, foloseste un fond de ten mai deschis la radacina nasului si unul mai inchis spre nari. Poti folosi si o perie speciala de buze, care sa le alungeasca putin, astfel incat sa creezi o simetrie mai buna a fetei;

- Pentru un nas prea lat, aplica un fond de ten mai inchis la culoare deasupra fiecarei nari, avand grija sa nu fie foarte evident. Foloseste o perie speciala pentru a intinde bine solutia si a nu fi vizibila marginea unde se schimba nuanta;

- pentru un nas putin coroiat pune nuanta inchisa exact pe zona care nu iti place. Oriunde vezi o asimetrie, se poate rezolva prin acest truc al umbrelor create cu pudra sau fond de ten

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti cu un fard mai inchis si mat pe laturile nasului si cu unul mai deschis si stralucitor de sus pana jos pe mijloc. asta il mai subtiaza happy

| alisax a răspuns:

Pai nu numa prin machiaj iti poti masca nasul...cred ca o sti pe giulia ce canta ea sufera de aceeasi problema si cand are breton nasul parca e mai mare dar cand are mot din ala prins cu agrafa nici nu ii se observa nasul