| Daysukki a întrebat:

Cum as putea sa-mi albesc dintii, eu ma spal de vreo 3 ori pe zi si sunt putin cam galbui dar nu prea stiu dc, merge metoda cu "spala-te mai des pe dinti" dar merge ff greu si vreau ca sa ii albesc dar fara imi strica dantura, idei?

Răspuns Câştigător
| Airplane a răspuns:

Te poti spala cu bicarbonat de sodiu sau cu sare din aceea mare adica la sac.
Am auzit si ca periuta inmuiata in zeama de lamaie da roade, dar unii spuneau ca e buna, unii ca nu.Asta nu am incercat :D dar bicarbonatul de sodiu si sarea dau roade.Am incercat!
Poti merge la dentist si sa iti faci o "sedinta" de inalbire a dintilor.
De asemenea poti incerca si pasta de dinti cu efect de albire a dintilor.
Uite, aici poti citi mai multe lucruri: http://www.apropo.ro/......or-4553789
http://www.csid.ro/beauty/dinti-mai-albi-in-cativa-pasi-4538109/
Eu sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Metoda cu,, spala`te mai des pe dinti' '' e cam dificila. si totusi te speli de 3 ori pe zi si tot sunt mai galbui? Imposibil! straight face
Daca chiar vrei sa ai rezultate, mergi la dentist. e singurul,, ajutor'', cel mai bun ajutor!
El iti poate recomanda niste plasture din`acela care ti`l pui pe dinti, [ are ceva in el ], stai cateva minute, si apoi le dai jos si dinti sunt mai albi, dar aceasta procedura trebuie repetata vreo 2 zile ca sa dea rezultate remarcabile.
Ori, o albire dentara, dar nu stiu sigur daca minorii isi pot face. [ e cea mai buna, dar costa ceva, nu foarte mult.]
Ori pudra dentara, e exact o pudra, care ti`o pui pe periuta de dinti de fiecare data cand te speli, si apoi pudra se transforma ca pasta de dinti, si te speli bine, apoi clatesti foarte foarte bine! Dar impreuna cu pasta de dinti!
Daca nu preferi niciuna dintre acestea, cauta cea mai buna pasta de dinti pentru albit dintii! Lasa`le pe acelea pentru carii, bacterii si etc. etc.
Cele mai bune sunt :
,, Blend a med 3d white pearl. ''
Sau,, Sensodyne whitening''.
Bafta!

| dutzy_2100 a răspuns:

Depinde si de pasta de dinti pe care o folosesti! Eu port aparat dentar si jos si sus ( jos doar de azi) si cel de sus e ceramic. La inceput eram obsedata pentru ca aparatul era mai alb decat dintii mei si asa ca tine cam o saptamana-doua am inceput sa ma spal ceva mai des... insa nimic. Dar mi-am luat ceva pasta de la Bledamed cu efect de albire si a puctionat de minune!

De asemenea o periuta electrica te ajuta foarte mult. Dintii de jos aveau si placa bacteriana dar cu ajutorul ei in 2 saptamani s-a dus si sunt si ei albi.

Asa ca solutia mea ar fi periuta electrica+pasta de dinti cu efect de albire. Nu face nici un rau dintiilor.

| Ruxi_8811 a răspuns:

Eu folosesc Parodontax doar seara fiindca nu are niciun efect de albire.

| DjSergyu a răspuns:

Iti dau eu o idee, si eu am avut o asemenea problema si mi-am cumparat pasta de dinti PARODONTAX este mai scumpa dar are efecte deosebite in 2 zile o sa observi o diferenta PARODONTAX este cam 20si ceva de lei dar este deosebit uite fa clic aici si vezi despre ce vorbesc: http://www.google.ro/......tp?/imgres sa fie exact ca cel din imagine! O sa observi diferenta in cel mai scurt timp posibil 2-3 zile.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Issa_8382 a răspuns:

Singurul remdiu cu adevarat eficient este albirea cosmetica la dentist. Intai iti repara toate cariile, apoi iti face. albirea costa intre 200-400 lei.happy Te pup:*