| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac parul cret, ondulat sau lins fara a folosi placa? Exista un sampon special pentru asta?

Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Nu, toate șampoanele pe care le vezi în reclame pentru păr nu-știu-de-care sunt niște porcării.

Pentru păr creț: Îți pui bigudiuri seara, le lași peste noapte, și dimineața folosești și tu puțin fixativ.
Pentru păr drept: Mai greu fără placă. Ai putea să iei foehn-ul, o perie rotundă și să-l usuci ca la coafor, dar e foarte greu să faci asta de una singură.

3 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Fara placa, este cam complicat. Sampoane, bineinteles ca exista, dar nu sunt atat de bune pe cat ai crede. Spala-te pe cat si nu iti usca parul cu fheon-ul si vei avea parul ondulat.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Pentru a-l face cret, poti sa-ti impletesti multe codite nici subtiri dar nici prea groase si sa il lasi cateva ore bune.

| Nasturica_Catalin_1997 a răspuns:

Nu prea