| ohhya a întrebat:

Am parul ondulat...si nu pre imi place si d eobicei imi intind parul cu placa x_x [si a incepu sa se arda]
am auzit ca exista sampon pentru par lins imi puteti spune numele unor sapoane?

3 răspunsuri:
| lacrima_9705 a răspuns:

Pai... nu conteaza firma samponului... orice sampun pentruu par intins. si eu am parul ondulat si il vreau drept dar. asta e

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Uite ambalajul poate iti ivne mai usor cand cumperi :)
http://manie.ro/wp-content/uploads/2010/04/DSCF1261.jpg (elseve-netezire intensa)
http://www.labibliotheque.ro/products/bamboo_004_350.jpg (ALTERNA BAMBOO smooth )

Pentru a-ti intinde parul, toarna o treime de cana de lapte intr-o sticla cu pulverizator, apoi distribuie laptele pe tot parul. Piaptana-te cu un pieptene rar si lasa sa actioneze timp de o ora sau doua. Spala-te normal pe par, eventual cu un sampon anti incretire si aplica balsam. Vei observa ca parul tau va fi mult mai drept si mai matasos. Efectul ar trebui sa dureze pana la urmatoarea spalare. Este alegerea ta daca iti vei usca parul in mod natural sau vei folosi uscatorul de par. Poti adauga si cateva picaturi de miere in lapte, pentru un plus de stralucire si mai multe substante nutritive pentru parul tau.

| CristinaaCrs a răspuns:

Mda eu il am CRET si morrr...Dar dacxa il aveam drept imi doream sa fie cxret deci...Poi este la avon unu (nu stiu cum se numeste).