| Gandacica a întrebat:

Cum as putea sa scap mai repede de cosurile de pe frunte? nu vreau creme.

ceva natural, facut in casa daca se poate
>Fundabig grin

9 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Poti lua in fiecare dimineata( pe stomacul gol) o bucatica de drojdie de bere. astfel nu doar ca scapi de cosuri, dar iti ajuta si parul:*

| piciuk a răspuns:

Coco... ma uimesti! sa-si bage capul in cratita? hai sa iti spun reteta pe care am folosit-o eu cand eram mica. foloseam un sapun clearasil, nu stiu daca mai exista pe piata, dar e bun si protex.seara demachiere completa, chiar daca nu ma machiam pe zi, pui si faci un ceai de musetel si te apleci peste vas cat timp e ceaiul fierbinte, sa iti intre aburii in pori, sa ii curete, dupa care te dai cu o crema antiacneica(eu foloseam la vremea aia eritroacnol, care la fel nu stiu daca mai e la farmacie) si dupa o ora doua ma spalam cu sapunul respectiv si gata! rezultatele se vad dupa aprox 2 saptamani si trebuie sa te tii de "tratament". si inca ceva, nu incerca cu pasta de dinti! am incercat eu varianta asta si a fost prea puternica, chiar daca m-am dat cu foarte putin si m-am trezit dimineata cu arsuri pe fata.

| Coco_3708 a răspuns:

Cu tinctura mentolata, pasta de dinti
poti incerca cu lamaie adica te vreci cu jumatate de lamaie pe cosuri sau cu aburi de la ceaiul de galbenele lasi ceaiul sa fiarba si dupa ce a fiert iti bagi capul in cratita pui un prosop deasupra capului ca vaporii sa ajunga la cosuri

| gabitza_6878 a răspuns:

Mar big grin
taie o felie de mar si da-ti cu ea pe cosuri
la mine a functionat

| RoxannaST a răspuns:

Incearca cu pasta de dinti, sau piseaza doua aspirine si amesteca-le cu miere de albine; tine-o pe fata jumatate de ora dupa care spala-te. Foloseste-o doar de 2 ori pe luna.

| Donytzu_1698 a răspuns:

Fara un ajutor specializat din partea dermatologului, in general nu poti scapa de acnee. Eu te sfatuiesc sa consulti un doctor, in loc sa incerci cu diferite remedii naturale care iti pot face mai mult rau decat bine. Dermatologul poate gasi un tratament corespunzator care sa iti regleze problema aceasta atat de raspandita in randul adolescentilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mibazon, se gaseste la farmacie veterinara si e foarte bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o ajuta
http://www.behealthy.sfatulfarmacistului.com/? p=199
Succes!

| Dodon_Alina_1997 a răspuns:

Salut eu ma confrunt cu aceeasi problema dar deja imi trec cosurile pentru folosesc
1. Dimineata un gel de curatare
2.Sapun natural stii tu din plante pentru altfel risti sa-ti usuci pielea
3.Crema hidratanda de la Loreal ia este antibacteriana si te ajuta cu cosurile
Cind ai cosuri mari poti sa le dai cu alcool (parfum) pentru ca le usuca bine
Sper ca te-am ajutat