| 009 a întrebat:

Cum asi putea sa scap de semnele lasate de cosuri?

FUNDAtongue

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Merge cu o felie de lamaie, sau de rosie happy
Suuuper eficiente, dar trebuie tratament de cat mai mult timp happy
Kisses :*

5 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Suc de lamaie

• S-a demonstrat că sucul de lamaie are un efect miraculos pe problemele de piele. Poate camufla şi, în acelaşi timp, trata pete de vârstă, cosuri şi pete. Conţinutul de acid citric poate stimula elasticitatea şi sănătatea tenului nostru. Acidul va elimina eficient, de asemenea, bacteriile din pori.

• Se ia o felie de lămâie proaspătă şi se aplică pe punctele critice. Veţi găsi ca are efect calmant si tonifiant, în acelaşi timp. Repetaţi acest ritual mic, până când veţi vedea efectul dorit.

Tomatele

• Rosiile sunt extrem de bogate in vitamina A şi C, de aceea aceste ingrediente sunt în măsură să lupte împotriva pielii obosite. În afară de efectul de frumusete fără sfârşit, se poate inversa, de asemenea, procesul de imbatranire a pielii si nu in ultimul rand de a ascunde cicatricile lasate de acnee.
•Se procedează în mod similar ca la tratamentul de lamaie, se ia o felie de roşie proaspeta si organica ( nu din supermarket) şi se aplica pe cicatrici.

Suc de mentă

• Menta este un ingredient bine cunoscut pentru atât pentru probleme de rutină şi de îngrijire a pielii. Fiind unul dintre cele mai populare tratamente de acnee poate reduce vizibil cicatricile. În afară de efectul de vindecare, va reîmprospăta si hranii tenul, prevenind apariţia altor tulburări ale pielii.

•Se toarnă nişte suc de menta pe un tampon de bumbac, apoi aplicaţi-l în zona afectată. Lasă-l pe timp de cateva minute apoi se clăteşte uşor şi încet.

| Claw a răspuns:

Pe mine m-a ajutat f mult tinctura de galbenele (o gasesti la plafar), pe care o foloseam seara inainte de culcare sub forma de compresa pe care o lasam pana a 2 zi dimineata, dar ai grija sa nu te dai cu vreo crema sau altceva ca poate sa aiba o reactie negativa. Si mai stiu una pe care eu nu am folosit-o dar poate te ajuta tinctura de sanziene de la dacia plant.happySA CITESTI SI PROSPECTELE CU ATENTIE.

| Oana2098 a răspuns:

Crema de galbenele...merge de fiecare data la mine, crede-mawinkingFundita?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa le tratezi, vor trece de la sine in cateva luni(de obicei in 5).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma