| tweetyy a întrebat:

Cum imi aleg corect nuanta fondului de ten? eu intotdeauna imi iau ceva mai inchis ca imi place sa fiu mai creolabig grindar cineva mi-a spus la scoala ca este prea inchis si m-am simtit un pic jenatahee hee

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Ziua folosesti un fond de ten putin mai inchis decat pielea ta iar seara putin mai deschis! Iata si un articol destul de util:

http://www.ifeel.ro/c_cum-alegem-fondul-de-ten.html

4 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Daca nu ai imperfectiuni pe fata, de ce folosesti fond de ten? Fondul de ten de culoare mai inchisa te imbatraneste!

| 1235678907452352 a răspuns:

Fi mai naturala dragahappy. daca vrei sa-ti ascunzi cosurile si dupa te astepti sa-ti treaca te inselihappyo sa-ti apara mai multe. dc te dai cu fond de ten? pentru a se uita baietii la tine? un baiat te va accepta asa cum esti tu [naturala]happy

| ely92music a răspuns:

Hmmm ai grija cand iti alegi fondul de ten. Am vazut destule fete care fac tocmai cum faci tu si nu e de loc estetic. Ca sa vezi daca da bine la pielea ta, inainte sa il aplici pe fata, pune putin pe mana si cu degetul intinde-l. Daca e prea inchis si arata ca si cand te-ai fi ars nu e bun. Dar daca are un aspect placut poti sa il folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un fond de ten de culoarea ta naturala si putina pudra bronzanta pe care o fifuzezi pe perimetrul fetei si pe gast si piept. Altfel arata oribil.