| roxystomp a întrebat:

Cum imi dau seama daca am tenul mixt sau gras?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca ai tenul gras in momentul in care "masezi" fruntea, nasul, barbia si obraji, vei simti o plicula uleioasa, daca ai tenul mixt vei simti aceea pelicula doar pe frunte, nas si barbie.

| PrecioussGirl a răspuns:

Ten gras e atunci cand ai toata fata grasa (obraji, nas, frunte TOT)
ten mixt e atunci cand ai obrajii uscati si fruntea, nasul, barbia grase (asa am eu big grin)

| BiuL a răspuns:

Tenul mixt e tenul gras doar in zona T (frunte, nas, barbie) adica doar aici luceste in exces, aici porii sunt dilatati si apar cosuri, iar tenul gras, ei bine e gras si are probleme peste tot. S-ar putea ca la tenul mixt uneori, de exemplu cand e foarte frig sa iti simti obrajii dezhidratati, sa simti pielea ca te strange.

| Danna00 a răspuns:

Tenul gras..adica porii sunt mari, deschisi si ai mai multe cosuri si puncte negre pe fata dar mai ales pielea este lucioasabatting eyelashes iar ''tenul mixt ''este o secretie grasa pe barbie, nas si frunte, restul portiunilor fiind uscate