| adela_5527 a întrebat:

Cum imi fac coada impletita de sus?

4 răspunsuri:
| denisa20 a răspuns:

Stai cu capul in jos si incepi impletitura de la creste.Incearca sa te ajute cineva ca sa fie mai usor.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Http://frumusete.ele.ro/images/poze/coadafrantuzeasca.jpg...Cam asa ai vrea? oada frantuzeasca seamana cu una obisnuita, numai ca incepi cu o mica parte a parului si lasi restul liber. Adauga putin cate putin din lateral inainte de a trece peste partea centrala. Incepe cat mai din varful capului, dar daca vrei o coada cat mai lejera poti incepe de mai jos.
De oriunde ai incepe, imparte parul in trei sectiuni: stanga, centru, dreapta. Adu partea din dreapta peste din centru, apoi pe cea din stanga peste cea din centru.

Inainte de a trece suvita dreapta peste din centru, ia putin din parul lasat liber si pune-l in in sectiunea dreapta. Ia aceasta noua suvita si trece-o peste partea centrala. La fel fa si cu partea stanga.

Indata ce ajungi la linia gatului si nu mai ai de unde sa iei par, vei ajunge iar in situatia realizarii unei cozi impletite obisnuite. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti.as recomanda. Daca iti strangi tot parul iti ies trasaturile in evidenta si la fata ta...nu cred ca vrei, mai bine lasati parul asa cum esti in pozawinkingsper ca te.am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jet