| Lore29L a întrebat:

Cum imi masor corect inaltimea, singura?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Punete langa perete ia un ceion in mana si cu o mana fara sa te misti pune-l peste cap si cu varful creionului sa atingi peretele si apoi vezi cat esti de inalt... sau poti folosi o ruleta pui limba aceia sub talpa si apoi pui degetul unde ti se termina capul si vezi

| Kaℓi a răspuns:

Stai cat de dreapta poti, langa o usa sau un perete, cu spatele lipit (de usa sau perete big grin). Ai un echer? de plastic? fa-i un semn cu un creion moale pe coltul dreptunghic, astfel incat sa se poata transfera grafitul de pe echer pe perete (sau usa). Pune echerul cu o latura pe perete (sau usa) si cealalta latura a unghiului drept pe capul tau. Apasa incat sa treaca urma de creion pe perete (sau usa!). Indeparteaza-te si masoara distanta de la sol pana la semn. Desigur trebuie sa stai desculta, cu calcaiele, fundul si spatele lipite de perete sau usa. Nu e greu big grin

| 愛日本 a răspuns:

Nu te mai complica, mergi la o farmacie unde este aparat din acela special, platesti 1 leu (nu cred ca o sa falimentezi dni asta) si iti arata inaltimea si mai mult decat atat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Desculta,stai cu spatele drept pe tocul usii.Deasupra capului pui un liniar, apoi dedesubt faci in semn mic cu un creion.
Apoi masori distanta de la semn pana jos si afli inaltimea.