| :X a întrebat:

Cum imi sterg unghiile de ojabig grin [nu mai am acetona laughing]
Alte solutii? Astept raspunsuri, repede.

Răspuns Câştigător
| o_fata_dulce:* a răspuns:

Hei,
Pai cu lac sau oja. Te faci si te stergi repede si tot asa pana merge cu totul. Me imi e de folos solutia asta. Sau poti incerca sa le tii in apa calda pentru a se muia oja. Nu stiu cat ajuta, depinde de calitatea ojei.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu soluţie de şters oja fără acetonă (free).
Acetona distruge matriţa unghială.
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Eu iti sugerez acetona(cea mai sigura)si cauta acetona cu parfumtongue eu folosesc din aceea si nu imi miroase toata camera respingator a acetona tongue

| IrinaAndreea a răspuns:

Te duci la magazin si cumperi alta. :-s

| Drinni a răspuns:

Da cu alta oja peste in strat gros si sterge-le apoi cu o carpa de bumbac, sa nu fie cata sau servetele pentru ca raman bucati din ele pe oja neuscata si nu le mai dai jos.

| anyka18 a răspuns:

Cu dizolvant sau benzinahappy

| Alina a răspuns:

Alte solutii nu sunt, asa ca mergi la magazin si cumpara laughing

| BAIATUL110 a răspuns:

Te mai dai cu un rand de oja, lasi cateva secunde si stergi repede... pentru ca oja are acetona in compozitie. Dar sa nu lasi sa se usuce... happy

Succes:*

| AndutzaAndu a răspuns:

Încearcă cu spirt sanitar.

| Rox_3754 a răspuns:

Parfum tare laughing

| Me_5216 a răspuns:

Tine-la in apa calda... si apoi da cu un prosop sau cu unghia...[trebuie sa le tii cam 15-20 de min ca sa se inmoaie calumeawinking]

Alte răspunsuri
| maru_5127 a răspuns:

Diluanthappy daca ai, stiu ca miroase urat dar e bun.