| Niicole a întrebat:

Cum iti creste mai repede parul daca il ti prins in coada sau desfacut?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un mit fals că părul prins crește mai repede, nu trebuie să-l agresezi.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

La fel, dar daca il tii prea mult prins, slabesti radacinile si se rupe mai usor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca daca obisnuiesti sa-ti prinzi parul, va creste mai repede, insa nu m-am documentat in privinta asta, deci nu stiu cat de adevarat e.
Insa, daca-l prinzi in coada, ai grija sa nu-l strangi tare, ci lasa-l mai lejer.
Poti folosi saptamanal o masca de par care are la baza uleiul de ricin, deoarece are proprietatea de a accelera cresterea firului de par.

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are? straight face Parul creste din interior n-are legatura lungimea. Daca vrei sa iti creasca si sa nu mai cada mergi la plafar/farmacie si ia-ti pastile speciale, ajuta mult.

| Katoky a răspuns:

Bună!

Nu este o chestie sigură, dacă vrei să crească folosește uleiul de ricin (îl găsești la farmacie).

Te pup!