| 12345ok a întrebat:

Cum iti dai seama daca o geaca este de fete?
funda

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Unu> Dupa nasturi, daca are. Doi > Dupa fermoare. Trei > dupa cum se petrce haina cand se inchide. Exact cum este la pantaloni la betelie, sau daca nu intelegi la mijloc. La fete se petrece pe partea dreapta, la baieti pe stanga. Daca geaca, nu se petrece are fermoar egal pe mijloc, de sub brat geaca vine evazata. Si inca una, dar nu de fiecare data corespunde, o geaca mica de regula este pentru fete. Gecile mari pentru baieti. Pa!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După felul cum se închide, dacă este cu fermoar, partea care acoperă fermoarul are marginea către stânga, dacă are și capse/nasturi aceștia sunt pe partea stângă, închiderea se face de la dreapta la stânga.
Pa, pa.

| 23DiaDia a răspuns:

Simplu, gecile cu nasturi pentru baieti se introduc intotdeauna vasturii din partea stanga in gaurile din partea dreapta iar la fete invers, nasturii on partea dreapta si gaurile in partea stanga. dar daca geaca de cu fremoar atunci intotdeauna iti vei da seama dupa modul in care arata, daca manecile sunt din ce in ce mai stramte atunci e de fete insa daca sunt drepte e de baieti, si totusi exista si exceptii. nu e greudeloc, ma bucucr ca team putut ajuta, fundita?

| Ditto a răspuns:

Scrie pe eticheta de la pret sau pe eticheta de la geaca.Girl-Boy...sau women)...sau dupa stil

| Ditto a răspuns:

Fundita?

| chipicao2 a răspuns:

Pai majoritatea gecilor de baieti nu sunt stramte cum sunt alea de fete. alea de baieti nu is roz. scrie pe etcicheta si locul din care o iei trebuie sa fie la articolele de fete sau de baieti si vezitongue sau intrebi vanzatoarea.
big grin

| gabriela_4689 a răspuns:

Daca o cumperi intrebi o vanzatoarea sau pe cineva care sigur stie si dupa model, sau pur si simplu scrie pe eticheta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Dupa stil,dupa felul in care este facuta, dupa eticheta, dupa culoare.

| StiuCeSpun a răspuns:

Eticheata

| monicaaaaaaaaa a răspuns:

Pai dupa cum arata...ca na poti sa deosebesti o geaca de baieti si una de fete... fundita?:]