| Mia a întrebat:

Cum m-as putea vopsi asa http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0 singura acasa? Vreau pas cu pas si produsele de care am nevoie...Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Si eu am parul ceva in genu, dar al meu e cu sufite blonde si castaniu deschis.Pai...trebuie sati cumperi culoare blond apoi o culoare de saten(nici inchis nici deschis, mediu)te vopsesti blonda si apoi astepti sa se usuce. Iar apoi iti faci sufitele castanii unde vrei.Si poti sa tragi aceea poza la imprimanta si te mai uiti si dupa ea. Dar ai grija sati decolorezi parul pentru ca s-ar putea sa nu iti iasa blondul care il vrei tu.

Succes!

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Niste prietene blonde folosesc o pudra decoloranta de la garnier. se gaseste mai greu cica si nu deterioreaza parul, cum o fac alti decoloranti. si eu vreau sa ma fac blonda si de aceea ele mi-au recomandat pudra aceea. nu are nr scrie pe ea garnier pudra decoloranta si inca ceva nu mai tin minte ce. si din prima incercare te face blonda indiferent de nuanta parului

| FucktheSystem a răspuns:

Poi ai nevoie de vopsea de par ...si instructiunile sunt pe cutie happy
Succes!

| FucktheSystem a răspuns:

Scuze eu vad o singura noanta straight face

| piciuk a răspuns:

Pai depinde. daca esti vopsita alta culoare trebuie sa faci decapaj, iar asta nu te sfatuiesc sa o faci tu acasa pentru ca iti distrugi parul, ramai cu el in mana.
daca nu ai vopsea in par absolut deloc, atunci e mai simplu. cauti nuanta aia de castaniu si o aplici pe tot parul, apoi iti iei pentru decolorat decobes, sau ceva care sa decoloreze parul si alegi suvite, unele le decolorezi mai putin, altele mai mult, ca sa iti iasa ca la tipa respectiva, dar eu te-as sfatui sa te duci la salon, pentru ca dupa aceea parul tau va arata ca o matura, mai ales ca va fi blond

Răspuns utilizator avertizat
| Mia explică:

Tipa din poza are 3 nuante de blond... ce nuante imi trebuie exact si cum sa ma fac la fel...