| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma pot machia? am ochii verzi si mari, nu vrreau ceva extravagant... ceva natural

9 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Cu nuante de mov si roz pal.

| MissCamelia a răspuns:

Rimel, dermatograf, un fard roz/mov sidefat pune cel mai bine in evidenta ochii verzi.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

daniela
| daniela a răspuns:

DE ce nu folosesti doar rimel si un contur usor cu creion colorat functie de cum te imbraci

| Anca a răspuns:

Si eu am ochii verzi si mari.

Rimel ( dar nu in cantitati mari ), un fard natural la ochi si un creion negru pe pleoapa superiora iti va scoate si mai mult ochii in evidenta.
Incearca machiaj pe nuante de kaki. Merge f bine.

Asta ca sa fie ceva mai simplu happy

Se mai zice ca, ar merge movul si rozul. Dar mie nuºmi place deloc cum imi sta cu roz si mov la ochi!

| Slavic a răspuns:

I plinuta, afla ca nu esti singura. Daca umerii tai sunt mici, n-ai talie sau soldurile tale se aseamana cu cele ale barbatilor, in sensul ca sunt inguste, nu inseamna ca de Craciun sau Revelion ar trebui sa te imbraci in jeans.

Nu toate rochiile sunt facute dupa tiparul "clepsidra". De fapt, site-ul www.joyofclothes.com a descoperit ca exista 7 tipuri de corp, fiecare avand cateva feluri de rochii care i se potrivesc, conform Daily Mail.

Asa, nu te vei mai zgai la vitrine nestiind ce merita sa fie probat, facand din start alegerea cea mai fericita.

Acest tip de rochie ti se potriveste daca corpul tau aduce cu un triunghi rasturnat, umeri largi, bazin ingust. Rochia va crea volum in partea de jos.

Daca infatisarea ta este fragila, de sus pana jos, iar linia care porneste de la umeri trece perfect pe langa solduri, ti se potrivesc rochiile putin pretioase, chiar usor incarcate, care pe altcineva nu ar avantaja, cele care aluneca fluid pe langa corp, fara a se mula.

Daca ai silueta de tip "mar", usor rotunjita in zona mijlocului, ti se potrivesc rochiile care ascund acest defect, sculptand sau desenenad o talie si mascand imperfectiunile.

Siluetei in forma de "para", i se potrivesc rochiile de tipul baby doll, care scot in evidenta umerii fragili, ascunzand vederii bazinul mai larg.

Formei rectangulare a corpului i se muleaza perfect o rochie care scoate in evidenta feminitatea, eventual pe corp, cu o talie bine...

| danahh a răspuns:

Pai trebuie sa te dai cu un creion de ochi negru cu un pic de rimel negru si cu putin mai mult luci de buze [ pe buze sa te dai happy sper ca am fost de folos

Răspuns utilizator avertizat
| cris_4808 a răspuns:

Si eu am ochi mari si verzi. mie imi plac fardurile in nuante de roz si cele aurii mi se pare ca se potrivesc cel mai bine. Poti incerca in interior spre exemplu un roz deschis iar spre exterior un lila se vede foarte bine. Daca preferi ceva simplu dar de efect poti opta pentru un contur subtire cu creion negru retractabil pe pleoapa superioara si putin rimel.

| nasty a răspuns:

Ochi mari asta-i bine pu a evidentia ochii in tonalitati naturale ai nevoie doar de maskar care iti va evidentia ochii si va arata finut