| Phantasmagoria a întrebat:

Cum pot creste mai repede unghiile si parul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul daca il ingrijesti si il tunzi o data la 2 luni va creste frumos si sanatos si nu vei ajunge intr'un punct in care sa tai ce a crescut din cauza varfurilor despicate.
Cat despre unghii, le ti 20-30 de minute in ulei de masline si ricin, de doua ori pe saptamana.
Le pilesti rotunde, unghiile patrate se agata foarte repede.
Poti folosi un intaritor si lac, acestea se schimba o data la 3 zile.

13 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Incearca supliment de vitamina E si gincobiloba.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!

Mananca banane mai multe pentru ca, contin potasiu si ajuta la cresterea parului(am experimentat), iar pentru unghii stai mai mult in apa si bea la pte are calciu! Sper ca te-am ajutat!
PaPa!

| natashacrown a răspuns:

Cu ulei de ricin

| Kity22 a răspuns:

Unghille nu stiu...ca mie imi cres foarte repede
Pentru par ulei de ricin amestecat cu un galbenus de ou il freci bine si il lasi 15 minute pe par si il speli bine, repeti asta cam o luna de 2 ori pe saptaman si parul iti creste farte repede, eu am facut succes

| roxitm a răspuns:

Parul cu ulei de ricin!

| annyta a răspuns:

Pai de exp: mie unchiile imi cresc mai repede daca stau in apa, iar parul daca il speli mai des si il ti prin in coada impletita. Poti incerca. :*

| helloia a răspuns:

Ungiile iti pot creste repede stand mult in apa iar parul asteptand. Funda? PLZ

| Fusneica_1423 a răspuns:

De obicei la apa, dar vezi si u, intri pe alte site-uri. Mult noroc la gasit cea ce cauti!

| chryshy a răspuns:

Unghiile mie imi cresc daca la tin in apa calda mai mult timp iar parul mie mi-a crescut tinundul in coada normala.

| Rena_6461 a răspuns:

Sa te dai cu ulei de ricin, e cel mai bun :X

| ella_3860 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin.eu am folosit si e ff bun:X in farmacii se gaseste.2, 5 lei big grin

| Carnatz a răspuns:

Simplu! Nu pot!