| xGwenX a întrebat:

Cum pot obtine dinti albi si stralucitori?
funda**

15 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Pai ati dau niste idei care sigur te va ajuta. Pune si periazati dintii cu praf de copt, dar daca nu suporti poti pune pe pasta de dinti si apoi sa te speli.Si alta este sa te speli cu otet de mere.Bagi periuta an otet si te speli.Sau suc de la lamaie.Te va ajuta cu siguranta si se vor albi

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Poti sa te speli cu bicarbonat dar nu foarte des fiindca iriti gingiile, cam o data pe luna. Si daca vrei poti merge de doua ori pe an la dentist sa ii albeasca.

| Carmen_9342 a răspuns:

Intr-o cescuta pune cate o lingurita de: coaja de lamaie rasa, sare si zahar. Pune si putin din pasta ta de dinti si amesteca. Spala-te pe dinti mai intai cu pasta ta normala, clateste, apoi spala cu amestecul, clateste din nou si mai spala o data cu pasta pentru albire (optional, daca vrei chiar dinti albi-albi). Clateste biine si gata! rezultatul se vede pe moment. Dar clar, in 5-7 zile vei avea dinti de vedeta!:* asta fac eu si merge bine!
nu uita, foloseste pasta de calitate. Eu folosesc Colgate si Aquafresh. Daca ai gingii si dinti sensibile, foloseste Sensodyne sau Lacalut.Bafta!:*

| DaNNN a răspuns:

Spalandu-te pe dinti in fiecare zi, de minimum 2 ori.
Apropo: incearca sa eviti cafeaua, fumatul etc.

Sper ca te-am ajutat.

| ωιℓмα a răspuns:

Poi trebuie sa te duci sa-ti albesti dintii la stomatologie sau nu stiu unde... Dar costa in de 100 ronwinking

| ωιℓмα a răspuns:

Poi trebuiesa te duci sa-ti albesti dintsii la stomatologie sau nu stiu unde... Cred ca, costa in jur de 100 ron

| dasky90 a răspuns:

Cu pasta de dinti de la Oriflame... Daca o utilizezi regulat o sa ai si rezultate

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| lavvybubu a răspuns:

Spalandu-te dupa fiecare masa,, funda?

| Eduard_3630 a răspuns:

Te speli pe dinti cu sare

| beea22 a răspuns:

Buna...pai sunt cam putine modalitati: 1. ori te duci la dentist si iti faci o albire a dintilor dar aceasta nu va tine foarte mult si trebuie sa-i ingrijesti foarte des sau 2. iti pui dantura din portelan. sper ca te-am ajutat. fundita?

| maryusyonut23214 a răspuns:

Spalandute dupa fiecare masa!
Cu o pasta de dinti buna!

| BlessDrew a răspuns:

Pune pe pasta de dinti putin bicarbonat. Spalate de cel putin 2 ori pe zi.Eu am incercat si are un efect foarte bun.La mine a functionat!
Bafta. Funda?smug

| armandutzu a răspuns:

Spalandu-te pe dinti...; D