| Buburuzoi a întrebat:

Vreau niste solutii pentru dinti stralucitori de albi.

laughing

16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te speli cu bicarbonat de sodiu saptamanal
iti cumperi plasturi crest white strips
apeli la abirea profesionala la stomatolog
Alege una dintre variante, spala-te de doua ori pe zi cu Colagate Max One si evita alimentele care pateaza dintii (vin rosu, cafea, tigari, cola, fructe de padure)

| Buburuzoi explică (pentru BiuL):

Mersii mult!

| BiuL a răspuns (pentru Buburuzoi):

Nu ai pentru ce

| GabrielaIoana a răspuns:

Trebuie sa iti faci o albire. Pasta de dinti te ajuta sa ii intreti albi nu iti ofera o albire stralucitorare.

| Buburuzoi explică (pentru GabrielaIoana):

La cabinetul stomatolog se efectueaza aceasta albire nu?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Buburuzoi):

Da. Este cel mai sigur mod de albire, parerea mea. Costa mai mult dar ai sprijinul unui specialist si ai efect de durata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Singura solutie ar fi sa mergi la dentist si sa optezi pentru albirea dintilor.
De regula, dintii au o anumita culoare. Unele persoane au dintii mai albi, altele mai inchisi. Cu solutiile pe care le avem acasa la indemana nu prea putem sa albim dintii decat cu o nuanta, doua, maxim, oricat de mult i-am spala si orice am incerca pe ei. Daca dintii tai nu au o nuanta alba ori deschisa din nastere, nu prea poti reusi sa ii albesti acasa.

| UltraLex a răspuns:

Sunt paste de dinti cu efect de albire instant dar efectul este temporar doar da impresia de albire eu am incercat cu signal poti incerca si tu signal white now si colgate max white now sunt cam scumpe dar merita

| George8916 a răspuns:

Sunt mai multe variante happy
1- te duci la dentist si ii spui sa tii curete
2- anumite paste de dinti
SAU
3- te speli pe dinti cu sare laughing, daca ai o carie inebunesti de durere
Varianta 3 nu o recomand laughing dar daca vrei sa incerci... poti laughing
Bafta!happy

| Buburuzoi explică (pentru George8916):

Si varianta 2, da roade?

| George8916 a răspuns (pentru Buburuzoi):

Faceau reclame la tv despre mai multe paste de dinti, dar eu nu am incredere...

| Buburuzoi explică (pentru George8916):

Foloseam ceva de la oriflame dar am schimbat pe colgate si parca e ceva mai bine. Dar totusi nu e cum imi doresc eu.

| roxanaandreea a răspuns:

Faci o pasta din bicarbonat de sodiu si zeama de lamaie dupa care te speli cu ea. happy

| Buburuzoi explică (pentru roxanaandreea):

Mersi de propunere, o sa incerc.