| girlemo a întrebat:

Cum pot sa fiu cat mai sexy? Cu ce sa ma imbrac si cum sa arat ca sa fiu sexy?

Răspuns Câştigător
| TheBadOne a răspuns:

Iati haine cat mai scurte, ca sa ti se vada cat mai mult corpul, si tricouri&maieuri decoltate!
Sincera eu ti-as spune ca mai bine ai pune pe tine haine normale si ai incepe sa socializezi cat mai mult, si sa fi cat mai draguta cu oamenii, astfel le faci o impresie buna in privinta ca esti o fata buna si cu care s-ar intelege extrem de bine. Si cat despre privirile baietilor pe care vrei sa le ademenesti cu ajutorul imbracamintei sexy, gandeste-te ca poti atrage priviri si fara sa te imbraci asa!
Stiu ca am semanat atat de mult cu o baba in raspunsul asta rolling on the floor laughing, dar asta e ce cred eu, nu arunca cu ceva in mine!

20 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Sexy nu inseamna neaparat vulgar iar ce este sexy pentru altii poate fi vulgar sau chiar dezgustator pentru unii.In principiu, atunci cand spunem "sexy", automat ne gandim la o fusta mini sau la o bluza cu decolteu pana la jumatatea buricului.
Ce e prea mult strica asa ca intr-o tinuta a unei fete trebuie sa existe un mix perfect intre sexy si normal.La ce ma refer? Atunci cand iti iei o fusta mini pana la jumatatea coapsei poti opta pentru un tricou normal,fara decolteu sau atunci cand iti iei o bluzita decoltata,poti opta pentru niste pantaloni mai decenti.
In principiu,sexy inseamna fuste mini,rochii la fel de scurte, bluzite decoltate, tocuri dar combinate asa cum ti-am zis mai sus pentru ca altfel risca sa se transforme in "vulgar".
Bafta!

| Minnie a răspuns:

Sexy si rea? Poti fi sexy prin inteligenta. Un om informat este un om puternic. Citeste mult, informeaza-te despre orice subiect, fi in stare sa porti o discutie despre orice subiect, fii politicoasa, gentila dar ferma, sa stii sa impui respect si sa respecti, sa iti impui ideile fara sa ridici glasul si sa aduci multe argumente plauzibile, sa te machiezi cu bun gust si discret, sa te imbraci la fel, sa ai o tinuta dreapta si cu capul sus, sa asculti toate genurile de muzica dar sa-ti placa doar muzica de calitate, sa citesti toate genurile de carti dar sa-ti placa doar cele de calitate (un om inteligent nu spune "eu nu ascult manele" ci "am ascultat manele dar nu imi plac, imi place genul x d emuzica" - prin asta dovedind ca esti un om deschis la orice dar ca stii sa selectezi calitatea) si, nu in ultimul rand, sa fi sexy prin atitudine nu prin haine cu decolteul la buric si fundul la vedere.

| mgtow a răspuns:

Tu mai ai de crescut nu te invata cu prostia acum la minoritate ca pe viitor va fi mai rau.

| stweety10 a răspuns:

Ca sa fi sexy rebuie sa arati sexy. Daca esti dotata si ai un corp care iese in evidenta nu trebuie sa te straduiesti prea mult. Dar daca nu ai ce sa arati te chinuiesti degeaba. Presupun ca tu ai cu ce sa te lauzi daca ai pus intrebarea asta, poti sa te imbraci sexy in limita bunului simt. Niste maieuturi decoltate, fustite mini, sau blugi stramti, eventual si niste tocuri ca sa dai un aer de eleganta.

| whatevernvm a răspuns:

Nu te imbraca. Nud e mai bine, oricum sexy in ziua de azi asta inseamna.

| DianaScorpio a răspuns:

A fi sexy nu inseamna a te imbraca vulgar, si mai presus de toate nu inseamna doar un stil de imbracaminte...a fi sexy inseamna sa stii sa ai atitudine, inseamna o gramada de lucruri. Asa cum a spus si Minnie, poti fi sexy prin inteligenta! Lucru care este mult mai apreciat decat corpul pe jumatate dezbracat! Plus ca oricum frumusetea exterioara dispare cu timpul, asa ca daca vrei sa investesti in ceva, investeste in cea interioara si in inteligenta.
Tine minte si ceea ce au scris altii aici mai sus, si anume ca ceea ce unora li se pare sexy, altora li se poate parea vulgar.
Alt lucru foarte important...gandeste-te bine ce fel de oameni vrei sa atragi... poate ca poti obtine orice vrei aratand sexy insa doar de la un anumit tip de oameni! De la cei cu adevarat valorosi, niciodata. Asa ca gandeste-te bine si la acest aspect. Prin ce anume vrei sa iesi in evidenta, cine vrei sa iti acorde atentie, etc. Ai mult mai multe de castigat pe termen lung daca urmezi ceea ce a spus Minnie + alte lucruri pe care nu ma voi pune sa le insir aici, dar de care ar trebui si singur/a sa iti dai seama. Conteaza intr-o anumita masura si aspectul fizic, insa nu sa umbli pe jumatate dezbracata.

| Bellatris a răspuns:

Vrei sa te transformi din emo in sexy?

| KingJulien a răspuns:

Http://www.sexyhaine.ro/ sper sa-ti fie de ajutor :*

| Dragon01 a răspuns:

In nici un caz nu trebuie sa te imbraci ca o pitipoanca.Eu unul mor dupa pantaloni aceia foarte scurti. Avantajeaza fundul si picioarele.Mor cand vad fete cu ei.Bafta!

| Lorenada a răspuns:

Intra pe site-ri care contin cea mai in voga vestimentatie si ramine la imaginatia ta...bafta

| andra_9585 a răspuns:

Fetele is sexy in blugi stramti la care merg niste tenesi nu foarte colorati si eventual un maieu mai decoltat, sau daca esti bronzata si ai picioare dragute poti purta pantaloni scurti, o rochita sau fusta ceva, care merg bine cu cizmele de vara.In general trebuie sa te uiti mereu in oglinda si sa ti asortezi hainele astfel incat sa arate bine si sa alegi un machiaj cat mai natural iti recomand sa folosesi doar creionu' si rimelu'.
Sper ca te-am ajutathappy
Ar fi bine sa-si spuna si baietii parerea aicibig grin

| Bowl a răspuns:

Sexy? Si de ce mai ai nevoie de haine?

| Neimportant a răspuns:

În bikini smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in primul rand conteaza cum te simti tu in anumite tinute, asta iti va da un aer distinct, te vei simti exact asa cum vei vrea tu. Daca vrei sa intorci privirile baietilor dupa tine (lucru care deja se intampla insa nu iti dai seama pentru ca nu te consideri sexy tongue) trebuie sa arati putin mai multa piele, insa in asa fel incat ochiul lor sa doreasca mai mult. O fata in costum de baie nu e sexy, e doar...dezbracata. Asadar, o fustita mai scurta si un top mai strans, sau o rochita mai scurta si mulata te vor face sa te simti mai sexy. Ai grija insa sa nu confunzi sexy cu tinutele prostituatelor! nu te machia abundent, fii cat mai naturala, lasa diva din tine sa iasa la suprafata si in felul acesta nu doar ca vei fi, ci te vei si simti cea mai sexy si mai cool! succes!
ps: tine minte ca intai trebuie sa te respecti tu pe tine ca sa poti fi respectata de ceilalti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus ce varsta ai, conteaza aspectul acesta, daca e confidentiala poti sa folosesti cu incredere mesajul privat

| There a răspuns:

Draga, corpul nostru [al femeilor] ne face sexywinking.

| bia_4299 a răspuns:

Poti purta o fusta scurta un maieu pantofi cu toc

| cristibfmv a răspuns:

Gasesteti propriul stil sau http://www.femeia.ro/......-sexy.html

| oannamikutza a răspuns:

Eu cred ca te doare capul! ia un Nurofen!:*

| HaineFemei a răspuns:

Pe http://hainefemei.info găsești foarte multe haine cu care ai putea să te îmbraci și să arăți sexy: de la rochii, până la costume de baie sau...blugi, etc. Să ne dai de știre dacă ai găsit ceva interesant.