| DeeDeea a întrebat:

Cum pot sa imi blochez contul de facebook
Fundita

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Intra aici pentru stergerea contului de facebook:

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

32 răspunsuri:
| Dianna30 a răspuns:

Poti sa il dezactivezi, daca asta iti doresti: setarile contului->securitate: jos scrie"Dezactivare cont".

neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK _ DEZACTIVARE CONT -
1. Te loghezi.
2. Click pe Account ( Cont, partea dreapta sus), Account Settings ( Setari cont)->Securitate (mai simplu este aici https://www.facebook.com/settings?tab=security )
3. In partea de jos a setarilor, gasesti "Deactivate Account" ( "Dezactiveaza cont").
4. Selectezi un motiv pentru care doresti sa dezactivezi contul, modifici eventuale setari ale grupurilor create, bifezi sau nu celelalte optiuni.
5. Click pe "Confirm".
Informatii importante privind dezactivarea contului :
datele personale nu sunt sterse
profilul este salvat pentru o eventuala reactivare
utilizatorul devine invizibil pentru ceilalti utilizatori
Facebook salveaza profilul, astfel încât în momentul în care decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)
SAU
STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!

| QuickWitted98 a răspuns:

Eu aveam doua si unul a trebuit sa il blochez si am dat pe acolo pe la Account Settings
Privacy Settings
dar nu mai stiu exact, nu cred ca te-am lamurit asa ca mai asteapta raspunsuri.bafta

| AndyLoo a răspuns:

Dai pe meniu (sageata care arata in jos din dreapta pe facebook) si apesi Account Settings. Apoi apesi pe Security (medalia) si apesi pe Deactivate your account. Alegi orice si dai pe Confirm si iti scrii parola.

| Edyy_Eda_1990 a răspuns:

Buna,as vrea sa imi blochez si eu contul de facebook, cum as putea sa-l blochez?

| D_Mirela_Mirela_1983 a răspuns:

Mirela d mirela

| tatuteodoraionelutza a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pai si daca nu pot intra in cont k mi-a schimbat cineva pass cum fac?

| Adina_Bule_1992 a răspuns:

Asi dori sami blochezi fb dar nu stiu cum?

| Irinamihaela_Loghin_1986 a răspuns:

Dezactivare cont

| Danutu_Dany_1994 a răspuns:

Sunt prea mic

| Aliszya_Ale_1995 a răspuns:

Vreau sami blochez Facebook-ul

| Maria_Ana_1996_P1lO a răspuns:

Vreau sa-mi blochez contul de facebook

| Maria_Ana_1996_P1lO a răspuns:

Cum pot sa imi blochez contul de facebook

| Black_Anger_1974 a răspuns:

Cum imi blochez contul de facebook?

| Soproni_Alexandra_1993 a răspuns:

Vreau sa imi blochez comtu

| AL_MariNa_1985 a răspuns:

Vreu sa imi blokcez facebookul un timp

| Tanasie_Dana-marya_1990 a răspuns:

Stergere cont Facebook

| Ramona_Ramo_1998 a răspuns:

Cum sami blochez contul de Facebook

| Diego_Sara_1993 a răspuns:

Cu fac sa blochez

| Alynsex_Alyn_Alyn_1991 a răspuns:

Nu mai doresc sa am Facebook

| Fals_Fals_2002 a răspuns:

Sal blochez

| Fals_Fals_2002 a răspuns:

Sa blochezi

| Serban_Mihai_1974 a răspuns (pentru Dianna30):

Dezactivare cont

| Hebedean_Costina_1989 a răspuns:

Costina-nicu@yahoo.com

| St_Cristina_1988 a răspuns:

Vreau sa blochez contul

| Fin_Baiat_Fin_1992 a răspuns:

Cum pot sa vlochez Facebook

| Mihai_Gligore_1982 a răspuns:

După numar

| Mihai_Gligore_1982 a răspuns (pentru neluL):

Pentru închide contul

| Maxim_Tavo_1984 a răspuns:

Ce sa facem