| florin96ak47 a întrebat:

Cum pot sa port camasi (cu modele, maneca scurta) acum? E cam frig si am auzit/vazut ca se pot pune peste niste tricouri/bluze cu maneca langa etc. Sunt baiat. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La scoala, job, cumparaturi, nunta etc poarta camasa cu maneca lunga, totusi e iarna!
Doar intr-un club, bar, pub sau alta locatie de genul unde in general e cald si aglomeratie, merge sa porti si o camasa cu mane scurta.
Camasa se poarta sub pulover! Te rog nu purta camasa cu maneca scurta peste o bluza cu maneca lunga pentru ca vei arata ca in anii 2000 adica extrem de demodat!

| florin96ak47 explică:

Si eu m-am gandit sa port asa camasa...
Mersi mult!

| jasymiller a răspuns:

E simplu. Eu, una, am una de blug pe care o port adesea peste o bluza subtire din bumbac. Si, daca vrei un plus de stil, fa contrastul intre culoare bluzei si a camasii.

P.S. eu am gasit o bluza subtire dar care tine de cald foarte bine.

| Alexutzax1994 a răspuns:

Poti purta o camasa in carouri sau cu modele si peste sa pui un pullover cu maneca scurta cam asta de poarta iarna si iti tine de cald.