| デイダラくん a întrebat:

Cum pot sa refuz un cadou pe care mila luat un prieten fara a-l jigni...ca l-a luat sp. pentru minestraight facestraight facepur si simplu nu-l vreau cadoul

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Dar gresesti! Un cadou nu trebuie refuzat! chiar daca nu-ti place macar prefa-te ca-ti place in caz contrar persoana care ti l-a luat se va simti rau deoarece daca ti-a luat cadoul special(cu mare drag pentru tine) asteapta o reactie pozitiva din partea ta('''oooo waw ce super'' sau ''ooo imi place'') nu asteapta un refuz! orice ar fi primeste-l! nu se stie poate iti va placea pana la urma!~ bafta!

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sa sti ca aici u esti cea care greseste!big grin Chiar daca iti place sau nu trebuie sa il acceptiwinking Nu e bine sa refuzi un cadou oricat de urat ar fi asta din simplul motiv pentru ca acea persoana care ti-a oferit cadoul s-ar simti foarte prostwinking
Mai bine il iei, te prefaci ca iti place...si gatawinkingToata lumea e multumita happy
De exemplu cum te-ai simtit u daca ai cumpara cuiva ceva si el ar spune '' Auzi i-ati cadou inapoi ca e groaznic.'' straight face Sau chiar daca ai folosi cuvinte frumoase tot ar iesi urat...

| Bacemi a răspuns:

Accepta cadoul. De ce sa il refuzi? Multumeste-i pentru el si tine-l acolo undeva chiar daca nu iti place. Nu ai cum sa refuzi cadoul fara sa il jignesti. Te simti foarte aiurea daca patesti asa ceva. Stii, este o vorba in legatura cu cadourile, orice primesti spui : Wow, e exact ce aveam nevoie. Asta se face pentru ca persoana care a facut un efort pentru tine sa se simta multumita. Accepta cadoul chiar daca nu iti place sau nu iti place ideea de a primi cadoul de la persoana respectiva.

| anad a răspuns:

Ai spus ca nu-l vrei(din diferite motive) nu ca nu-ti place. Daca vrei sa il refuzi fiindca nu vrei sa ai obligatii fata de el, il dai simplu inapoi si-i spui acest lucru.

mira
| mira a răspuns:

Spui ca acel cadou provine de la un prieten. Data fiind relatia de prietenie este total lipsit de eleganta gestul de a i-l restitui.Cum de ti-a venit o asemenea idee? Numai fiintele needucate pot face asa ceva. Vrei sa pierzi un prieten?

| Anemona a răspuns:

Ia-l si nu il folosilaughing

| Razvan a răspuns:

Crede-ma ca daca faci asta se va simti oribil.Si eu am fost tentata sa fac asta insa mi-am dat seama ca e o mare cretinitate din partea mearaised eyebrows
El l-a luat cu intentie buna, insa cateodata intentiile nu sunt intelesewinking

| Dianna a răspuns:

De ce nu-l accepti? Gandeste`te ca poate vroia doar sa-ti aduca un zambet pe buze.Nu`l jigni refuzandu`l, nu pierzi nimic daca il accepti. Pup

| Spintecatorul a răspuns:

1. Nu mai prescurta ". sp", te durea mana sa scrii "special"?
2. Ia-l ca nu te manancawinking.

| pinkiepie a răspuns:

Vorba aia taci si inghite! ia-l ca sa nu se simta rau iar dupa il pui acasa undeva unde sa uiti de el! Nu poti refuza un cadou mai ales din partea unui prieten! SE VA SIMTI foarte rau!

| silver19 a răspuns:

Poti sa-l arunci dupa, gestul conteaza sa stii, dupa aia se va supara ca a ramasa ca "prostu" cu cadoul in mana, ia gandeste-te si tu putin.

| anna01 a răspuns:

O lipsa de maniere este sa refuzi un cadou de la cineva.Il accepti si apoi ii dai destinatia gunoi, dacatot nu te incanta.

| Bloo2 a răspuns:

De ce nu-l vrei laughing?

| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Nu prea e frumos sa-l refuzi. Ia-l si gata.

| smile13 a răspuns:

Pai il iei dar nu-l folosestilaughing