| xeleur a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri? O solutie ceva va roooog am o nunta peste o luna si nu vreau sa am cosuri.
fuunda promit!:*

11 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Zineryt, Skinoren.

| Derye a răspuns:

One word: Zynerit

| curiozitatea a răspuns:

Oriflamewinking. produsele sunt super bunebig grin.bine.no. depinde caretongue. eu am incercat mai multe si sunt fffff multumita. ..si totusi mai incearca in fiecare seara sa te dai cu spirt.Atentie! iti cam suca pielea... dar e bine fiind ca iti usca cosurilehappy

| Emmeii a răspuns:

Uite cum fac eu. In fiecare seara ma spal cu faina de porumb pe fata. apoi fac o baie de aburi cu ceai de musetel. apoi ma spal iau cu porumb, si apoi cletsc fata de mai multe ori cu ceaiul de musetel. apoi aplici o crema de fata sau ceva ce usuca cosurile. eu asa fac si au cam inceput sa dispara.
funda?
batting eyelashes

| didi12 a răspuns:

Ca sa scapi de cosuri nu iti trebuie neaparat nu stiu ce vrema.Incearca sa te speli de cateva ori pe zi cu apa si sapun bine, bine si vei vedea ca o sa iti dispara cu timpul.:*

| Hypathia a răspuns:

Am auzit ca Brevoxyl este super bun, incearca-l.

| Adela1398 a răspuns:

Masca cu aspirina(o bucata)si doua lingurite de miere este extraordinara si rezultatele se vad dupa un timp relativ scurt.(trebuie aplicata o data sau de doua ori pe saptamana). Si sa stii ca nu are rost sa pui trei pastile(doar le risipesti)si nu e bine sa pui apa deloc, caci o sa-ti curga in toate partile. Sper ca te-am ajutat.(Fundita?big grin)

| MisSToXiC a răspuns:

Iwostin purritin su aknesl
sunt cele mai buna si functioneaza foarte bine
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gotenks are dreptate. Recomand masca de fata cu aspirina si miere.
In niciun caz nu te spala cu sapun pe fata; usca pielea.
Nu folosi produse cu alcool. La fel, usca piele, o irita, se va produce si mai mult sebum ca raspuns.
Poti sa cureti tenul de doua ori pe zi, e suficient, dimineata si seara. Foloseste o emulsie speciala pentru asta, fara sapun, sau apa micelara daca nu folosesti foarte mult machiaj.
Evita sarea iodata, mancarea foarte picanta. Bea multa apa, minim 2 l pe zi.
Bea ceai verde. Mananca fructe si legume crude zilnic. Se vad rezultate in cam doua saptamani.
Daca iti apar ca parte a pms-ului, pilula contraceptiva ar putea fi o solutie. Insa doar cu prescriptie. Doctorul va sti ce tip sa recomande functie de istoria ta medicala.
Mai simplu e, inca o data, masca cu aspirina. E mai bine daca gasesti aspirina pudra, pentru asta. Nu uita sa aplici o crema hidratanta neaparat dupa.
Nu strat prea gros.
De asemenea s-ar putea ca pielea sa fie iritata si din cauza cosmeticelor pe care le folosesti; evita produsele cu parfum, parabeni, uleiuri minerale (paraffinum liquidum).
Mult norocwinking

| Gotenks a răspuns:

Uite un raspuns simplu. Din ce am inteles eu de la bunica mea, iei 2 pastile de aspirina, sau 3, le pisezi, dupa aia le amesteci cu putina apa sau fie putina miere si te dai cu ea pe fata.

| Alexia_4218 a răspuns:

Pai este o solutie FOARE FOARTE BUNA pentru cosuri se numeste Zineryt si o poti cumpara de la farmacie.Si eu folosesc si a doua sau a treia zi dupa ce am folosit-o nu mai am niciun cos.Costa in jur de 30 de lei dar merita. uite cam asa arata: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137

Bafta:*