| 03BGMC033 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosurile de pe spate?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cosurile de pe spate le poti trata astfel: dupa ce ai facut un dus in care ai spalat corpul cu sapun cu sulf, stergi pielea cu ceva moale si tamponezi locurile acelea cu apa + putin suc de la o lamaie + bicarbonat de sodiu toate amestecate intr-o solutie pe care o poti da de mai multe ori pe locurile - problema sau poti cumpara de la plafare solutii pe baza de cimbru de gradina sau de la farmacie solutii / creme pe baza de zinc. Te rog, fara: seminte, multa ciocolata, sucuri acidulate, cafea multa, cacao, grasimi, carne de porc grasa! Le poti inlocui cu fructe, legume, biscuiti, ceaiuri de urzica, sunatoare, musetel, marar, lavanda. Numai bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evită mâncarea nesănătoasă,(fast-food, prăjeli, dulciuri)sau mănâncă mai rar, fă duşuri dese şi mai ales nu sta mult transpirat. Igiena e foarte importantă. Poartă haine care permit pielii să respire, de preferat din bumbac şi ai grijă să le schimbi regulat.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Coșurile de pe spate pot apărea de la transpirație sau de la paraziți intestinali: îți recomand Garlic-Thyme: https://www.comenziforever.ro/......thyme-ID30

| Anaandreea11 a răspuns:

Ai vrut sa spui cosurile? Ele apar cel mai des de la transpirație. deci dacă știi ca ești o persoana de aceasta trebuie sa acorzi mai multa atenție igienei.