| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Cum pot sa subtiez parul gros sau macar sa-l fac mai moale si sa stea lipit de cap, sa nu se infoaie daca intelegeti ce vreau sa zic?

9 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Nu cred că e posibil dar dacă vrei să stea lipit de cap spală-l mai rar sau îl tun-zi scurt.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Daca sta înfoiat înseamnă că ai parul deshidratat. Schimba produsele de styling și o să poți observa o diferență. Firul de păr nu ai cum să îl subțiezi

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru DanaDaniellllla):

Si cum pot sa l hidratez?

| WhiteLife a răspuns:

Cauta detalii despre frizz si cum poti scapa de el.

| DanaDaniellllla a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Cu produse și tratamente. Caută pe net să găsești o opțiune pentru bugetul tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa subtiezi firul de par, fiindca asa te-ai nascut cu el si acela este parul tau mostenit genetic de la parinti.
Ce vrei tu este sa-l faci mai moale, iar pentru acest lucru poti folosii baslam(conditioner) de par, care il folosesti dupa spalare pe cap. Uita-te dupa cele care iti fac parul matasos "silky".
te speli pe cap cu sampon pentru par matasos sau oriceare gasesti, adr musai folosesti dupa spalare un conditioenr de par "silky" pe care-l tii pe par 3 minute si apoi te clatesti foarte bine.

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Violleta2022):

Am incercat balsam si nu face mare diferenta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Probabil ai incercat balsamul care nu trebuia.
Incearca-l pe cel care scrie, ca face parul matasos (silky).
Se tine 3-4 minute pe par si apoi se clateste fff bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Am uitat sa te intreb: ai avut cumva parul vopsit sau albit?
Fiindca o decolorarea sau vopsire poate sa arda parul si atunci, nici un balsam din lume, nu va putea sa-l "inmoai" sau sa-l mai aduca la starea initiala.