| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de aspectul de ochi obositi? Albul ochilor parca nu mai e alb si e brazdat de vinisoare rosii...Arata oribil!

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fa-ti un ceai de musetel si aplica-l in ochiwinkingTe v-a ajuta foarte mult!big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Picaturi " Visine ", poti pune si comprese dar daca nu te odihnesti nu rezolvi mare lucru. E bine sa mergi la un medic oftalmolog sa nu ai conjunctivita, atunci iti v-a prescrie tratament adecvat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca deja stii raspunsul, si eu patesc la fel cand solicit ochii pre mult. Ce leac ati trbue cand stii cauza? Ai grija de ochi, cand simti ca ai întrecut masura oprestete si fa pauze. Asta e avem internet ...televizor!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu zic sa iti iei o vacanta undeva intr-un loc linistit...pentru ca aspectul ochilor reflecta starea ta de fapt (esti extenuat). Poti incerca si cu picaturi dar daca tot nu te odihnesti nu te astepta la minuni...

| Anto97 a răspuns:

Odihneste-te cat poti, bea multe lichide, pune 2 linguri in frigider iar dupa ce se racesc bine bine bine bine inchide ochii si pune-le pe ei...stai asa 5-10 min si relaxeaza-te, puneti cate o felie rotunda de castravete pe fiecare ochi sau poti lua picaturi speciale de farmaciewinking acum alegi tu ce vrei sa faci din ce te-am sfatuit happy dupa un timp, de obicei scurt, ce faci aceste lucruri zilnic vei avea rezultate(sper big grin) sper ca te-am ajutat happy

| Anto97 a răspuns:

Odihneste-te cat poti,bea multe lichide,pune 2 linguri in frigider iar dupa ce se racesc bine bine bine bine inchide ochii si pune-le pe ei...stai asa 5-10 min si relaxeaza-te,puneti cate o felie rotunda de castravete pe fiecare ochi sau poti lua picaturi speciale de farmacie winking acum alegi tu ce vrei sa faci din ce te-am sfatuit happy dupa un timp,de obicei scurt, ce faci aceste lucruri zilnic vei avea rezultate(sper big grin) sper ca te-am ajutat happy

| Anto97 a răspuns:

Odihneste-te cat poti,bea multe lichide,pune 2 linguri in frigider iar dupa ce se racesc bine bine bine bine inchide ochii si pune-le pe ei...stai asa 5-10 min si relaxeaza-te,puneti cate o felie rotunda de castravete pe fiecare ochi sau poti lua picaturi speciale de farmacie winking acum alegi tu ce vrei sa faci din ce te-am sfatuit happy dupa un timp,de obicei scurt, ce faci aceste lucruri zilnic vei avea rezultate(sper big grin) sper ca te-am ajutat happy

| Onutzu a răspuns:

Incearca Visine se gaseste in farmacii. Si mai sunt o gramada de produse pentru ochii.

| yanny`s a răspuns:

Incearca sa pui cate 2 felii de rosii sau de castraveti pe ochi cate 10 mintongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ochi obositi, imi pun 2 tamponase din alea pentru demachiat pe ochi, imbibate in ceai de musetel caldut
mai exista si picaturi "Visine tired eyes"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Comprese reci timp de 5 minute, ajută circulația sangvină și un consult oftalmologic nu este de ocolit.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kanamicina ca ai infectie iar pe ploape pune ptale de tandafir

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Am vazut la o emisiune in care niste specialisti au facut ca 5 femei sa arate mai bine, ca una dintre specialiste ( de make-up ) a spus "Pentru a scapa de aspectul pochilor obositi trebuie sa dai cu fond de ten dedesuptul ochilor ( fondul de ten trebuie sa contina o culoare mai deschisa ).
-Incerca Visine te-ar putea ajuta.
-Te poti duce la farmacie si sa intrebi, dar o sa iti recomande Visine (. si poate si altceva. ).

| DrunkShepp a răspuns:

Pune o lingura cam o jumatate de ora in congelator si apoi pune-o pe ochi.