| nukemdfkz a întrebat:

știe cineva ceva picături pentru ochi roșii, obosiți și pungi sub ochi? Ceva picături care să slăbească și mai mult sclera(albul ochilor) și să-i facă mai luminoși

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Stai mult la PC (si cu ochii in ecrane in general)? In cazul acesta ai nevoie de Systane Ultra cel mai probabil, sunt lacrimi artificiale.

INSA doar un medic oftalmolog iti poate recomanda tratamentul potrivit pentru tine. (chiar si lacrimile artificiale sunt de mai multe feluri).
Momentan majoritatea cabinetelor sunt probabil inchise, insa poti apela telefonic medicul/un medic din localitatea ta, si dupa ce ii prezinti pe larg simptomele, iti va putea recomanda ceva potrivit.
Nu lua nimic dupa ureche, pentru ca e posibil sa iti agravezi starea, prin faptul ca:
1. produsul pe care il vei lua nu va ajuta afectiunii tale, si in acest fel afectiunea se va agrava mai departe
2. exista si tratamente ce iti pot agrava (mult) starea, daca iei ceva nepotrivit.

| JicaContra a răspuns:

Pungi sub ochi, felii de castraveti aplicate peste... sau MEDICAMENTE PENTRU FICAT (adica doctor)
ochi rosii, obositi - visine (nu, NU FRUCTUL) sunt niste picaturi de pus in ochi
https://comenzi.farmaciatei.ro/......on-p300647

| Justme32 a răspuns:

Salut, prezintă-te la o farmacie cu laborator. Îți vor pregăti ceva temporar pentru simptomele tale până mergi la medic. Sensi Blue e o farmacie cu laborator