| TheYoungLady a întrebat:

Cum pot scapa de parul de pe spate si abdomen? ceva permanent. Stiu ca se poate face asta la salon, dar cum se realizeaza aceasta procedura si cam cat costa? Sunt fata si am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Avand in vedere ca inca te afli in perioada adolescentei, problema ta ar putea avea cauze hormonale.

Ai putea sa discuti cu un endocrinolog sau un dermatolog pentru a afla mai exact care e cauza, in urma unor analize. Cel mai probabil, un ginecolog ti-ar recomanda niste anticonceptionale, in cazul in care mai ai si alte probleme care ar putea fi rezolvate asa.

Pana la 18 ani nu te califici pentru epilarea cu laser la un medic specializat, iar epilarea cu IPL nu este permanenta.

In orice caz, ti-ar prinde foarte bine o opinie medicala inainte de a face investitii in mijloacele de epilare.

1 răspuns:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Pai difera de la tariful fiecarui salon, ar trebui sa cauti un salon la tine in oras si sa intrebi, nu e nici o rusine, dar in nici un caz nu il epila cu bigul...