| missprincess a întrebat:

Cum poti sa-ti faci parul cret?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poti sa obtii un par cret in mai multe feluri big grin :
1. Cu bigudiuri. big grin Daca nu ai poti sa iti cumperi.Nu sunt foarte scumpewinking.
2. Cu ondulatorul big grin.
3. Poti sa-l pui pe moate laughing[Asa m-am obisnuit eu sa spun ] laughingStii la ce ma referwinking. Adica sa iei bucati de material si sa iti raducesti parul pe elewinking.
4. Poti sa iti tii parul impletit in codite micute 2 zile, iar apoi il vei avea cret big grin.
5. Sau poti sa mergi la coaforwinking.

26 răspunsuri:
Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| CatalinaMarina a răspuns:

Pai depinde. Poti sa ti-l faci cu bigudiuri sau il impletesti si ii dai drumu pesete o zi.Sau pur si simplu te duci la coafor si ii spui sa-ti faca parul cret si s-ar putea sa te intrebe cum il vrei cret.Si tu alegi una din variantele ei.:*

| Alii a răspuns:

Pai: cu ondulator, bigudiuri, placa, moate sau codite impletite

Cauta pe www.youtube.com sunt o gramada.::D:D

http://www.youtube.com/results? search_query=curly+hair+&acum=2

http://www.youtube.com/watch? v=fpl9KYzmJ6s

Vei gasiii multe...Pa.Pa:-h:D

| cretzufinish a răspuns:

Iti dau eu cativa. Nu as dori nimanui par cret, pentru ca e foarte greu de intretinut si pretentios. Se zburleshte repede, se innoada, de toate numai cret nu sta. sad Eeiii, dar stii cum sta treaba: cele cu parul cret doresc par drept si invers. Important sa avem par care suporta schimbarile. happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Punetil pe moate eu am facut asa cum ti-am aratat in videoclipul de mai sus si ies ondulate si crete da ca sa ti-l faci cret cret trebuie sa faci baie si dupa sa til impletesti in vreo 6 codite si sal lasi pana dim te asigura ca iti vor esti cretzeee fata baie nu tzin mai mult de o ora cretzurile au asa facem cand vroiam sa fiu creata

| AGGA a răspuns:

Daca nu vrei sa il arzi cu placa ai putea sa il prinzi melcisori si sa dormi cu el asa apoi dimineata il desfaci si sta cret, melcisori inseamna niste coculete mici rasucite. Eu asa imi fac si imi sta cret nu ondulatbig grintongue...incearca si tubig grin:*

| ZoeyMe a răspuns:

Bigudiuri, ondulator
Ori mergi la cuafor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bigudiuri

| Angiutssa a răspuns:

De ce vrei sa ai parul cret?:))Eu il am cret si nu prea-mi place.adica mai sta si cum vreau eu, dar cateodata il urasc:))
Totusi, ca sa iti raspund la intrebare, metoda asta mi s-a parut cea mai interesanta:http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A pentru ca nu arde parul:)
Poti sa faci asta si cu placa http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4
Multa bafta!

| Roxii a răspuns:

La coafor sau bigudiuri sau sa til impletesti dar sa fie ud de pe o zi pe alta

| zanesiprintese a răspuns:

Bagi 2 degete in priza. Glumesc big grin Cret cred ca doar cu permanent, dar nu te sfatuiesc, iti arzi parul si vatrebui sa-l tunzihappy

| procust a răspuns:

Bigudiuri din material moale pentru a nu ti rupe parul/ondulator.trebuie sa ti alegi o varianta ce ti place si sa fii atenta la diametru, mic pentru onduleuri stranse, mari pentru onduleuri relaxate.

| cosima11 a răspuns:

Cu ondulatorul, cu bigudiuri, cu moatze, cu uscatorul de par cu disc, cu ajutorul coditelor cand ai parul ud. etc happy

| Crs a răspuns:

Il pui pe bigudiuri, il faci cu drotul sau cu placa, iti faci permanent, il pui pe moate, ti-l impletesti

| Diva a răspuns:

Impleteste parul in codite medii si lasa-le asa un timp cam 2-3 zile apoi adauga spuma sau fixativ si gata ai parul cret.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Cu bigudiurile, cu ondulatorul, sa iti faci codite impletite, sa iti faci moate, cu placa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A cu metoda asta ai 2-3 zile niște bucle de invidiat. Ma rog depinde și de tipul tău de par pentru ca sunt unele care nu stau orice le-ai face.
Bafta.

| Malvina24 a răspuns:

Parul cret este unul foarte temperamental. Iata principalele greseli pe care le poti face atunci cand il ingrijesti. Poti alege bigudiurile sau de ce nu placa de intins parul! Orice produs pentru stilizarea parului ai folosi uita-te sa scrie pe eticheta hidratant. Dar ai grija caci daca folosesti produse prea grase, acestea iti pot face buclele grele. Trebuie sa incerci mai multe produse pana le gasesti pe cele potrivite.Nu-ti storci bine parul inainte de a-l usca

Acest lucru poate duce la incretirea peste masura a parului. Stoarce bine parul sau lasa-l sa se usuce natural putin inainte de a folosi uscatorul de par, caruia i-ai atasat si un difuzor.
Nu aplici produsele in mod egal, iar acest lucru iti poate cauza zone unde parul este foarte sarmos sau ciufulit. Solutia este sa aplici produsul pentru par suvita cu suvita.
Perierea sau bagarea degetelor prin par

In timp ce unele femei cu parul cret nu au nicio problema cu aceste lucruri, daca parul tau are o textura fina, il poti increti peste masura apeland la aceste activitati. Daca vrei sa-ti descurci buclele baga-ti degetele prin ele cand ai parul uscat.

Sper sa te fi ajutat! pup

| pitikaaaa a răspuns:

Iti imprumut parul meu
eu il am foarte cret.winking
si daca vrei mi`l dai pe al tau findca eu vreau parul dreptlaughing
da deci sa trecem la subiect
poti sa folosesti placa, bigudiuri(bune), sa faci o plimbare la coafor
sa nu stiu nu mai am idei acumbig grinhappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughinghappylaughing)laughingcu placa il faci cret"laughinglaughingdoamneeeeeeee

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il ai cret, vrei sa il ai drept si vice versa laughing

In cazul meu e ondulat si imi scot peri albi de fiecare data cand incerc sa il fac sa stea drept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe moatzee >big grin