| NoName0011 a întrebat:

Cum poti sa iti faci parul cret? fara ondulator si bigudiuri, moate.Altcumva mai se poate?, daca da. cum?big grin

Răspuns Câştigător
| alessutu79 a răspuns:

Eu asta am folosit...este super si ai mai multe variante:
Http://www.eva.ro/......42166.html

35 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Încearcă să o superi pe mama soacră. big grin

| gigiro a răspuns:

Singura solutie este permanentul facut la coafor. Dar trebuie sa fii atenta la ce coafor te duci pentru ca-ti poate arde parul. Problema este ca tot nu scapi de bigudiuri, daca vrei sa para mai natural.

| Frogie a răspuns:

Incearca sa ti`l impletesti in codite mai mari si lasa`l asa peste noapte! happy

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Mie imi place sa-l impletesc si arata mult mai bine decat facut cu ondulatorul sau cien stie ce aparate. In plus nu dauneaza parului, chiar deloc.
Daca chiar vrei sa-l ai tot timpul asa poti sa mergi la coafor si iti face un permanent.
Alte solutii nu mai sunt decat cele pe care le-ai zis tu si ce am zis eu.

| deea_1980 a răspuns:

Spumawinking

| Deeiu a răspuns:

Uite...
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
. niste pungute...sau de ce nu... poti folosi si coala de desen mai groasa pe care o tai de marimea celor din filmuletz;)
Crede-ma ca merge:x`
Io ador sa mi le fac asa.si inca ceva:Nu ti le usca cu feonu`!
Culca-te si de dimineata le scoti, asa ca usuca-le natural:x`

| ViiiiiiiiiD a răspuns (pentru Deeiu):

De ce nu se pot usca cu feonu? big grin

| Cleona a răspuns:

Iti faci multe codite mici(impletite, ti le faci seara, iar dimineata o sa ai parul mai cret)

| MissDelevingne a răspuns:

Bucle cu placa, sunt tutoriale pe youtube

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Ca spuma big grin

| Beiiibiiii a răspuns:

Poi eu fac asa : Ma spal pe cap si nu ma usuc. Dupa imi prind o coada de cal, iar dupa invart in jurul elasticului parul si fac un coc. Il prind si il las asa pana a doua zi de dimineata. Iar dimineata o sa ai bucle happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... te duci la salon si iti faci permanent... dar eu il ama deja cret din nasteretongue si ma mandresc cu parul meu

| ??????? a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe noi de doare undeva de mandria ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti imparti parul in 2-3-4 parti, depinde cat de mult par ai
iei fiecare parte si o raucesti bine bine, pana va arata ca un coc, si apoi il prinzi cu un mot, si asa faci cu fiecare parte.
parul trebuie sa fie umed la varfuri(sau cu spuma), iar ca sa aiba si putin volum, ti le pui in vf capului
si te culci...si dimineata...surpriza, ai parul cret
arata superb daca reusesti sa iti dai seama cat de ud trebuie sa fie; eu asa mi'l fac, si am niste creti adorabili
a...nu uita sa incerci sambata, in caz de esec...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti face cret chiar cu o placa de indreptat parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi pun aceeasi intrebare...as vrea sa il am si eu cret., dar din pacate nu stiu cum... m`am saturat de ondulatoarele care imi ard parul.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am parul drept.il am mai mult cret si le invidiez pe cele cu parul ft drept.am o colega care are un par super drept si recunosc ca sunt geloasa. E bine sa te bucuri de parul pe care il ai!happy Era o chestie in biblie, Nemultumitului i se ia darul deci, e mai bine drept decat deloclaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau volum mult de tot nu ondulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placa il poti incretii http://www.youtube.com/watch?v=gHD9538Y_rY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata care a pus videoclipul acela. legat cu pungulitele. nj nu imi iese adica nu pot sa le prind cum le prinde fata in filmuletstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste spuma de mar in mana si pune putina apa apoi freaca bine barul si faci asa pana obsevi ca si sa incretit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti faci baie iti faci multe codite impletite, desigur daca ai parul lung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roteste o suvita de par pana o sa ajunga la radacina pe urma prindel cu un elastic de par si nstai cu el 2 zile cand il desfaci dal cu putin fixativ sper ca o sa iti iasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac sa fie tot parul cret? numa la capete...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alta modalitate. este cu placa.
succesti o bucata de hartie precum un pix.
invartesti parul pe hartia rasucita si strangi cu placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate si cu placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi.asa mi'l fac si io...imi impart parul in multe partii egalee.il umezesc putin.si mi'l fac coc. si dimineata cand ma trezesc il am cretz...incearca si uh. poate iti iese :d!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti multe multe codite si tinele toata saptamana

| Anonima1678 a răspuns:

Pai...ia un puf mic si ralucestel de par.lasa-l vreo 30 minute si desfa-l incet. pe mine m-a ajutat sper ca si pe tine.

| b1encu7z4 a răspuns:

Pai iti dai parul cu spuma si lasi asa 1 minut stai cu capu in jos pe urma iei un fion de ala rotung si in usuci dar poti si cu un fion normal dar tii fionu ca si cum ai tapa parul
fundita?

| crina10star a răspuns:

Salut uite ce iti pot sugera eu sa impletesti mici cosite, sunt rezistente, la moda si in plus cind le dai drumul ai parul cretos...dar pentru asta trebuie sa stai undeva o zi si o noapte intrega in, cel mai bine ar fi sa stai trei zile si 2 nopti....priveste cum arata cositele pe mine file://localhost/D:/de%20ziua%20mea/pizap.com13455347265201.jpg
sper ca te-am ajutat