| Parkmin a întrebat:

Cum sa fac sa reziste buclele mai mult timp? fundita

Răspuns Câştigător
| allepurple a răspuns:

Daca iti faci buclele pe bigudiuri vor tine mai mult timp! Dupa ce iti speli parul, aplica o spuma pentru volum, separa suvitele si poti sa incepi sa iti definesti buclele! Daca ai parul putin ondulat, de mare ajutor iti va fi un difuzor. Prinde parul de la varfuri inspre radacina si usuca-l cu miscari circulare. Se va increti rapid. Daca ai parul drept, ca
de asiatica, incearca ondulatorul.
Dupa coafare asaza bigudiurile cu degetele si aplica un lac fixativ care le face mai stralucitoare, dar nu le pierde din aspectul natural. Dupa coafare, separa buclele cu o perie cu aer si aplica pe varfuri putin ser pentru par ondulat.
Si evident nu uita de fixativ, dar trebuie sa fie unul cu formula usoara ca sa nu-ti incarce parul. Cu cat te dai cu mai multe in par cu atat mai repede ti se vor lasa buclele. Asa ca alege doar unul sau maxim doua produse de styling.

8 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Cumpara un fixativ mai puternic

incearca fixativ de la wella

aplica ceara sau spuma inainte de a-ti face buclele si dupa ce termini fixativ

succes happy

| Psihiatra a răspuns:

Singura cale ste fixativul sau spuma.Sau poti tapa putin parul inainte sa faci buclele.

| Asyul95 a răspuns:

Iti trebuie spray ce-ti intareste parul.

| Lavy_6719 a răspuns:

Sunt produse avon anumite pentru rezistenta buclelor

| Diana_7551 a răspuns:

Dupa spalare cu sampon incearca un balsam pentru parul ondulat si asa lasa-l sa se usuce singur, dar nu uita sa il dai cu ceara solida! nu cu spuma!

| Yuki156 a răspuns:

Le dai cu fixativ.Este cel mai simplu.

| FaTaTaaa a răspuns:

Poti folosi fixativ...cred ca asta ar fi cea mai buna solutie...

| Dariaa a răspuns:

Incearca Fixativ si/sau Spuma de par.batting eyelashes