| tomata a întrebat:

Cum sa imi fac parul ca sa reziste buclele?

6 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Cu foarte mult fixativ, eu mi-l-am facut sucze mkil-au facut dimineatala 8 si a rezista pana la 2 noaptea, dar am avut n tub de fixagtiv.

cami
| cami a răspuns:

Depinde si de tunsoarea pe care o ai, dar si de firul de par.la mine intotdeauna merge cu spuma, dar...sunt tunsa filat si probabil ca si asta face diferenta.

| LuS[z] a răspuns:

Aplica ceara lichida.se gaseste in magazine specializate pt.cosmetice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bigudiuri calde, dar si asa, daca parul ti-e slab nu vor rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește spumă de păr specială pentru bucle sau prepară bere cu un pic de zahăr, îl aplici pe păr, apoi îl sucești pe bigudiuri.
Îl lași de seara până dimineața, rezistă 2-3 zile.
Succes la bucle.
Pa, pa.

| onny_5721 a răspuns:

Incearca sa iti faci bucle cu placa. este o noua metoda, iar buclele rezista pana la 3 zile. eu am incercat de la bigudiuri calde pana la spume si alte produse specifice si nicio metoda nu a dat rezultate. o coafeza insa m-a convins sa incerc placa. si de atunci sunt fan. pentru ca aceste bucle rezista chiar si fara fixativ. happy