| Delia888654468 a întrebat:

Cum să îmi aleg nuanța fondului de ten?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La doar 14-15 ani cati ai, nu recomand folosirea fondului de ten, pe care-l folosesc femeile mature, de peste 30 de ani, pentru ca iti imbatraneste fata, prea tanara si proaspata pentru asa ceva.

| Adry05 a răspuns:

Pe fata sau gat, nu pe mana cum zic unii.

| anamariarot a răspuns:

Îl aplici pe linia maxilarului și aștepți câteva minute, pentru că oxidează și e posibil să se mai închidă nuanța puțin. Trebuie să fie în aceeași nuanță cu cea a gâtului; fața trebuie adusă la nuanța gâtului și pieptului, nu invers.
Dacă ți se pare dificil și chiar dacă ești mai micuță, folosește ceva lejer(că nu ai nevoie de acoperire mare), adică un bb cream sau un cc cream. Există pe piață unele care se adaptează la nuanța pielii tale și nici nu se observă că le porți.

| Delia888654468 explică:

Nu vreau să mă dau mereu, ci doar la banchet