| soffie a întrebat:

Cum aleg culoarea potrvita a fondului de ten fara sa incerc nuanta? deoarece eu nu cumpar din magazine ci fac comanda la avon sau oriflame.[pana acum am avut alte tipuri de fonduri de ten care nu imi placeau] este diferenta intre culoarea pe care o arata in brosuri fata de cea proprie?

Răspuns Câştigător
| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! la oriflame culorile nu difera ft mult de cele din catalog. daca ai pielea ft deschisa incearca nuanta porcelan (sau cum se scrie) daca ei culoarea potrivita incearca natural beige (giordani gold cu proprietati adaptabile) se adapteaza orcarui tip de tenwinking

1 răspuns:
| adorciocolata a răspuns:

Daca vrei sa faci comanda de fond de ten de la Avon sau Oriflame cel mai bine este sa-i ceri reprezentantului tau testere cu nuantele pe care ti le doresti si o testezi dand putin pe mandibula. Daca nu primesti testere este mai greu sa te decizi. Cand vezi nuantele in catalog, da-ti seama care nuanta ti s-ar potrivi cel mai bine. Dar e indicat sa vezi nuantele din catalog la lumina naturala. Si da, pot fi mici diferente intre nuanta din catalog si de cea adevarata. Dar cum am mai spus, cere-i reprezentantului tau testere. Sper ca te-am ajutat!