| funkiana a întrebat:

Cum sa imi fac parul la un majorat? Am parul mediu, castaniu si ondulat.
Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Anne1313 a răspuns:

Indiferent daca ai parul cret de la natura, sau daca a fost optiunea ta sa ti-l faci asa, trebuie sa recunosti ca o astfel de podoaba capilara este cu mult mai greu de aranjat decat un par drept, normal. Si pentru ca variantele nu sunt tocmai nelimitate, m-am gandit sa-ti vin in ajutor cu cateva coafuri. Iata care ar fi acestea:
Varfurile ondulate - Daca ai parul ondulat, poti incerca sa-l „domolesti" cu putina crema de styling aproape de radacina si sa-ti definesti la varfuri cu niste spuma modelatoare. Atentie insa, indiferent de cum vrei sa ti-l aranjezi, incearca sa nu folosesti foarte multe produse pentru ca parul se va incarca foarte repede si nu va mai arata bine. De asemenea, chiar daca este recomandat sa aplici crema de styling la baza firului de par, incearca sa nu o aplici pe radacini. Lasa scalpul sa respire, pentru ca altfel risti sa te alegi cu matreata. Intr-o parte - O coada intr-o parte s-ar putea sa nu ti se para o coafura interesanta. Nu si atunci cand ai parul cret sau ondulat. Daca beneficiezi de o astfel de podoaba capilara, prinde-ti parul intr-o parte si pune-ti o cordeluta subtire ca sa-ti tina in frau firele rebele. Vei avea o coafura naturala, comoda si foarte frumoasa.
Onduleuri soft - Daca ti-ai ondulat numai varfurile si acum vrei o coafura lejera pentru un eveniment, atunci iti poti prinde suvitele din crestet in cateva agrafe, iar buclele de la varfuri ti le poti aranja cu putin fixativ. Truc: Foloseste la varfuri putina spuma pentru volum, pentru un efect mai accentuat.
SPER CA TE-AM AJUTAT...SI DISTRACTIE PLECUTAwinking FUNDA?

8 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca sa-l tapezi putin in fata si prinde-l lejer intr-o codita la spate sau intr-o parte si lasa-l ondulat, asa cum este el.

Uite... ceva de genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres

Succes!

| Flynn2001 a răspuns:

Depinde de gusturile tale. Poti sa il lasi liber si sa iti pui o panglica. Sau poti sa il indrepti cu placa. Funda?

| Deliadelias a răspuns:

Fa-ti.l cu placa e cel mai simplu si daca vrei sa iesi in evidenta fa-ti primele suvite sau bretonul lung daca ai, ondulat.

| ConnieMeowღ a răspuns:

Depinde cum te imbraci. Ce ti-as recomanda (ceva mai clasic care sa mearga la orice) ar fi sa-ti indrepti bretonul (sau daca nu ai indreapta-ti suvitele din fata). Sa lasi parul cu bucle-n spate. :3 Daca nu crezi ca frizura este destul de casual atunci fa-ti un coc ciufulit in spate! :3 Sper ca ti-am fost de ajutor! ^_^

| NOantidoteX a răspuns:

După ce faci baie, pe părul ud, aplică puțină spumă. Lasă-l să se usuce, sau usucă-l cu un feon, astfel se va încreți. Va avea un aspect natural și nu vei fi nevoită ca toată seara să-ți faci griji de modul cum arată părul tău pentru că se poate desface și nu va mai arăta cum dorești. Distracție plăcută.

| Laviiixd a răspuns:

Depinde cu ce esti imbracata.
Daca te imbraci casual, evita coafurile prea sofisticate.
Daca ai o rochita, incearca sa ti'l prins dragut in coc sau in coada.
Ai mare grija cum te imbraci si cum te asortezibatting eyelashes.
La fel am si eu parul. :**

| eelyseess a răspuns:

Drept si tapat!