| marie a întrebat:

Cum sa imi fac unghiile acum ca vine scoala, adica sa fie frumoase, sa atraga atentia, nu profesorilor, sa fie dragute:X... Aveti idei? Mersi mult.

42 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, du-te la magazine specializate in produse pentru unghii, o sa gasesti pattern-uri de plastic care se lipesc pe unghie, dupa te dai cu oja si le scoti, iti ramane un model foarte misto si au multe variante. xoxo

auran
| auran a răspuns:

O manichiura ingrijita atrage atentia intotdeauna...iti poti face ...frantuzeasca

| LuS[z] a răspuns:

Un roz pal e foarte dragut si nici nu sare foarte tare in atentia profesorilor, in nici un caz sa nu te dai cu rosu!

| Ana a răspuns:

Http://www.fete24.info/modele-pentru-unghii-2/
Ai ce sa alegi de aici.

| Abcfunny a răspuns:

Buna! De exemplu eu m-am gandit la: stii acele abtibilduri care se lipesc pe unghii si sunt diferite modele? Sunt foarte dragute si nu ar avea nicio treaba daca le-ar atrage atentia profilor happy
Eu sigur la fel le voi face:*

Pupic:*

| lola_2540 a răspuns:

Buna. In primul rand: stiu ca a trecut ceva timp de cand ai pus intrebarea dar e musai sa raspund. In al doilea rand: culorile care sa nu fie nici plictisitoare, dar nici sa iasa in ochi profilor sunt: roz, albastru deschis, alb. Poti face combinatii; jumatate de unghie albastra, jumatate alba si tot asa.

Inca ceva ce e important indiferent de model: unghiile trebuie sa fie curate si sa aiba o forma frumoasa. Sclipiciul nu il recomand, nu stiu, nu am cuvinte, dar eu nu folosesc lac de unghii cu sclipicibig grin Fiecare cu parerile sale, nu? A si cloverblondina1998 (m-a pufnit rasul cand am vazut numele)laughing in fine, rosul in niciun caz nu se poarta la scoala!

| anda_1885 a răspuns:

Roz piersica, lac de unghii incolor, sau lac de unghii barbatesc( caz in care culoarea se vede doar cand bate lumina pe ele)

| alexandra14 a răspuns:

Eu iti zic cum o sa le fac eu. Poate iti place si tie. Unghiile mele nu is asa mari, mediibig grin Deci o sa ma dau cu o oja de culoarea unghiei un pic mai deschis si pe deasupra niste sclipici de culoare alba. Este super si atrag si atentia. Iese foarte dragut. Sper sa-ti placabig grinhappy

| andreea32 a răspuns:

Daca nu vrei sa se observe foarte tare fa-le french, cu lac si un model dragut cu alb si negru. Poate un alb sidefat ca nu se observa asa de tare (eu asa mi le fac) sau pur si simplu cu lac, daca ti le ingrijesti sunt foarte frumoase doar cu lac.

| girlxx21 a răspuns:

Incearca ceva cu fluturasi :p

| eu_4161 a răspuns:

Da-te cu oja roz spre rosu si pe deasupra da-te cu oja cu sclipici. Apoi sa-ti lipesti modele de unghii, dar nu cu rosu sau roz. Poti un mov, verde, galben, albatru Etc dar nu roz/rosu.
Sau te dai cu lac de unghii.

Alte răspunsuri
| BlueDreams a răspuns:

Eu chiar nu-ti recomand sa-ti faci unghiile la scoala{mai ales daca ai o profa de biologie ca a mea}poti intra in probleme. Dar daca nu poti sa traiesti fara manichiura facuta incearca sa le dai cu lac si sa-ti faci diferite modele dar nu cu o culoare aprinsa.Succes!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un roz dragut sau un visiniu inchis sau portocaliu deschis sau french big grin Asta nu se demodeaza niciodatabatting eyelashes Mai pui si vreo 2 inelute finute pe degete. Efect garantat happy

Din cate stiu eu, nu se mai poarta rosul aprins. Poate seara, la ocazie, la o petrecere. Poti sa mergi la manichiurista sa-ti dea ceva idei.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am profesori foarte exigenti cu privire la unghii dar m-am dus odata cu french la scoala si m-a vazut profa de romana si chiar a apreciat ca imi ingrijesc unghiile; iar alta data m-a vazut cu unghiile roz si a zis sa imi fac unghiile french pentru ca sunt foarte frumoase.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verzi cu negru, roz si sclipici gri. Nu vor atrage atentia deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat modele dragute imprimate pe lacul de ungii. Arata formidabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general culorile pale nu atrag foarte mult atentia profesorilor! Mult noroc...pa si in niciun caz sa nu folosesti sclipici.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca in prima zi de liceu vreau sa mi le fac french si apoi le dau cu un lac de culoare roz pal/si dupa parerea mea vor iesi super! Succes si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am o idee cam trasnita.
Te dai cu o oja alba si intr-un colt sus iti faci cu oja neagra o floricica tongue

Mie imi place mult ideea asta si sa stii ca am incercat-o si eu si e beton mai ales la haine de asta mai fitoase laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o manichiura ingrijita te va ajuta. Acum depinde de profi ce conceptii au si cat de indulgenti sunt in privinta asta. Daca esti la liceu ai putea sa iti faci o manichiura frantuzeasca sau sa te dai cu un roz pal. Iar daca esti la generala ai putea sa iti dai un lac de unghii transparent. Eu asa fac mereu.Profii mei sunt foarte severi si nu ne dau voie cu manichiuri care ies in evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

French.winking este cel mai potrivit pentru scoalatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, iti dau o sugestie!smug
Eu o sa le fac jumatate negre, jumatate rosii iar pe mijloc imi voi pune un model auriu pe unghii!smug:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Adina.Sunt in clasa a 5a si sunt pasionata de unghiile mari de la inceputul verii asteia deoarece atunci am avut cele mai mari unghii din viata mea, ele masurau 2 cm. Acum am la biologie un profesor foarte rau care din prima ora cu el ne-a zis noua fetelor ca nu avem voie la ora lui cu unghii mari. Oricum eu acum nu le am asa mari, sunt potrivite nu din cauza profesorului ci din cauza ca nu au crescut ele. Din cauza profesorului meu si din cauza parintilor nu am cum sa mi le fac in timpul scolii, dar pe mine chestia asta nu ma deranjeaza deoarece nu ma dau des cu niciun fel de oja, ca daca ma dau imi ia oja calciul si nu mai cresc chiar deloc si se exfoliaza. Eu daca mi le-as fi dat cu oja mi-as fi facut ori un french si cu sclipici peste, negre, roz deschis, albe, albastru deschis. Oricum ceva in afara de rosu, mov, visiniu, rozul acela strident, portocaliu, etc. Daca nu iti plac culorile simple incearca ori sa te dai cu sclipici peste ori sa-ti pui un stras pe ele dar niciodata sa nu faci prostia sa te dai si cu sclipici sa si pui strasul, o sa-ti arate unghiile foarte incarcate mai ales daca sunt mici sau medii. Daca sunt mari (foarte mari) poti incerca deodata ambele variante.Iti dau un sfat,, FOLOSESTE OJE NUMAI DE LA FLORMAR'' stiu ca este intre 5lei si 10lei oja dar daca vrei sa le ai tari fara exfoliere, etc. trebuie sa bagi mana in geanta mamei sau portofelul tatalui depide cu cine o ai mai bine. Sper ca sfaturile mele sa te ajute, pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca un french sau un lac incolor este super. In niciun caz negru rosu sau alte culori stridente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un negru e la moda! 1