| Diana098 a întrebat:

Cum sa imi fac unghiile sa imi fie rezistente?

6 răspunsuri:
| BiancaStoran a răspuns:

Tratament cu vitamina B5 de la Farmec, se aplica de 2 ori pe zi.

| IulianaD a răspuns:

Topeste o lumanare si le dai cu cearahappy. Eu asa fachappy. Trebuie sa faci asta macar de 3 ori pe saptamanahappy.

| BeBiCu a răspuns:

Dupa ce le stergi de oja, le tii 10 minute in apa calduta, apoi daca vrei sa ti le faci iar este bine sa aplici un lac protector.Un alt mod mai natural, este ca de 3 ori pe saptamana sa le stergi cu lamaie, si apoi sa lasi zeama sa isi faca efectul timp de 10 minute.

| AndreutzaBlondutzaDragutzaTah a răspuns:

Poti cumpara intaritor pentru unghii. Se gaseste la AVON sau la Oriflame.

| codruta83 a răspuns:

De 2 ori pe saptamana iti inmoi ughiile in untura de porc topita(sa fie calda cat poti sa suporti, nu sa te arzi)si le ti 5-10 minute. Apoi te speli, aplici un intaritor de unghii si poti folosi o crema de maini si unghii.